Парубій підтримав недопуск спостерігачів від ПАРЄ на вибори Верховної Ради

Поділитися
Парубій підтримав недопуск спостерігачів від ПАРЄ на вибори Верховної Ради Спікер пообіцяв скликати нараду для узгодження реакції Верховної Ради на зняття санкцій ПАРЄ з делегації РФ
Спікер заявив, що вважає за ініціативи представників української делегації в ПАРЄ правильними.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підтримав демарш української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи й ініціативу недопуску спостерігачів від ПАРЄ на позачергові парламентські вибори, що відбудуться 21 липня. Спікер також пообіцяв найближчим часом ініціювати проведення наради щодо ситуації в ПАРЄ.

"Ми дійсно маємо дуже небезпечний прецедент і небезпечне рішення, але це рішення має свій внутрішній настрій. Коли Україна боролася і демонструвала готовність захищати свої інтереси, європейські країни змушені були ставати на бік України в боротьбі проти російського агресора", - цитує Парубія прес-служба Верховної Ради.

Спікер високо оцінив роботу українських депутатів у ПАРЄ і похвалив їх за чітку демонстрацію негативного ставлення до "прощення" росіян. Він також висловився на користь озвученого делегацією пропозиції не допускати спостерігачів від ПАРЄ на майбутні вибори Верховної Ради.

"Ми не можемо допустити, щоб на українських парламентських виборах були представники країни-агресора, щоб вони судили і визначали демократичність українських виборів", - підкреслив політик.

Парубій пообіцяв, що разом з головою української делегації в ПАРЄ Володимиром Ар'євим він проведе нараду для узгодження реакції українського парламенту на зняття санкцій ПАРЄ з російських депутатів.

"Ми проведемо оперативні дискусії, обговоримо кожну з цих ініціатив і приймемо остаточні рішення", - запевнив спікер.

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції делегації з Росії без будь-яких додаткових умов. За резолюцію проголосували 118 делегатів, проти - 62, і 10 осіб утрималися. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації в повному обсязі. На знак протесту представники семи держав вчинили демарш і покинули сесійну залу. Україну підтримали делегації Польщі, Грузії, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії.

Перед цим українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ. Також делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати також поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

У день голосування представники української делегації поскаржилися, що Зеленський самоусунувся від ситуації в ПАРЄ і фактично залишив депутатів без дипломатичної підтримки напередодні найважливішого засідання. Президент відреагував на рішення ПАРЄ лише через 11 годин: його прес-служба поширила заяву про "стурбованість і розчарування" глави держави.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі