Важливість реального сектора економіки, технологій і виробництва товарів стала ще більш очевидною в умовах пандемії COVID-19, констатував лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.
"Пандемія, серед іншого показала, що саме реальний сектор економіки, технології і промислове виробництво, є базовим і пріоритетним. А де не є - має стати базовим і пріоритетним", - написав політик на своїй сторінці в Facebook в неділю, 17 травня.
Гриценко навів приклад Китаю, який за два з половиною місяці збільшив обсяг експорту медичних товарів на 20 млрд доларів. Йдеться про сотні мільярдів одиниць медичних масок, захисних костюмів, окулярів, тестів на коронавірус, інфрачервоних термометрів, сотні тисяч апаратів штучної вентиляції легенів.
"У програмі уряду Гончарука слово "промисловість" було відсутнє взагалі. Програми уряду Шмигаля як такої взагалі немає, спрямований до Верховної Ради проєкт депутати назвали "рефератом" і відправили назад, для доопрацювання", - нагадав лідер "Громадянської позиції".
"Поки у нас горе-чиновники щось пишуть / допрацьовують, той, у кого є потужний промисловий сектор - зараз на коні і завжди буде на коні", - підсумував політик.
Нагадаємо, 3 травня розвідки США, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, Канади оприлюднили спільну доповідь, в якій йдеться про відповідальність КНР за поширення коронавіруса SARS-CoV-2. Офіційний Пекін приховував інформацію про те, що коронавірус передається від людини до людини, забороняв передавати зразки SARS-CoV-2 західним вірусологам, репресував лікарів, які намагалися привернути увагу до нового захворювання.
Автори доповіді не дійшли згоди щодо місця зародження пандемії. Австралія вважає, що вірус почав поширюватися з ринку диких тварин у Вухані, США наполягають: це був витік з інституту вірусології.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що має докази витоку коронавірусу. Білий дім наказав спецслужбам розслідувати всі повідомлення про випадки зараження, дослідити супутникові знімки та інші дані, щоб встановити, чи приховували Китай і ВООЗ інформацію.
А державний секретар США Майкл Помпео звинуватив Всесвітню організацію охорони здоров'я в тому, що вона не впоралася з підкоренням пандемії. 15 квітня Сполучені Штати заявили про припинення фінансування ВООЗ.
Своєю чергою Китай заявляв, що коронавірус привезли до країни саме з території США. Докладніше про вплив пандемії на розстановку сил на міжнародній арені читайте у статті Сергія Корсунського "Геополітика пандемії" для ZN.UA.