П'ятницький: Інститут "заступників міністра з євроінтеграції" може перетворитися на інститут лобістів конкретних інтересів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Валерій П'ятницький © Андрій Товстиженко, DT.UA
Зараз складається досить сприятлива ситуація для того, щоб європейська інтеграція стала першочерговим завданням для реалізації існуючим Кабінетом міністрів - за умови, що євроінтеграція стане повсякденним завданням кожного з членів уряду.

Урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький скептично ставиться до ідеї створення при кожному міністерстві посади заступника міністра з євроінтеграції, а також до формування спеціального органу, відповідального за європейський вектор. Про це він розповів в інтерв'ю ZN.UA.

"Завдання настільки глобальне, що його не може бути вирішено за рахунок висмикнутих з різних сфер людей і зібраних разом в якийсь орган. Що це буде - паралельний Кабінет міністрів? Є уряд, який відповідає за менеджмент, держуправління у країні у різних сферах. І буде ще такий маленький Кабмін з розумненьких і розсудливеньких, білих і пухнастих, які стануть робити все тільки за європейськими правилами, і життя в країні від цього буде змінюватися?", - зазначив П'ятницький.

На його думку, зараз складається досить сприятлива ситуація для того, щоб європейська інтеграція стала першочерговим завданням для реалізації існуючим Кабінетом міністрів - за умови, що євроінтеграція стане повсякденним завданням кожного з членів уряду.

"Візьмемо Угоду (про асоціацію з ЄС - ред.). Це програма дій - там виписано всі директиви, часові рамки. Гаразд, зберемо це все ще й у вигляді якоїсь матриці. Але якщо реалізація Угоди не стане у кожній конкретній сфері - сільському господарстві, промисловості, захисті прав інтелектуальної власності, тощо - завданням людей, що керують цією галуззю, то розраховувати на те, що інші люди, які покликані просто моніторити виконання цієї матриці, поламають ситуацію, вкрай складно", - підкреслив урядовий уповноважений.

П'ятницький вважає, що введення посади "заступник міністра з євроінтеграції" несе в собі певні ризики: "Будь-яку, навіть гарну ідею можна довести до абсурду. Ось ці замміністра що мають робити? У кожній сфері бути провідниками певних змін, в тому числі і законодавчих. А коли є популярна ідея, особливо на перших етапах її реалізації існує досить серйозна спокуса. Адже всі зміни будуть проводити через парламент. І ось цей "інститут заступників міністра з євроінтеграції" може перетворитися на інститут конкретних лобістів інтересів".

"На цих посадах можуть опинитися люди досить професійні, але і такою ж мірою цинічні. Ось пропонують: мають прийти люди з бізнесу. Але ж у них є свій бізнес - горілчаний, кондитерський, м'ясний. І реально може статися, що з одного боку будуть романтики, які пропонують створити нове міністерство, призначити віце-прем'єра (все це у нас вже було). А з іншого боку - з'явиться ось цей інститут заступників міністрів (перед очима вже миготять деякі особи з недалекого минулого, професійні заступник міністра, готові працювати де завгодно: сьогодні - у МОЗ, завтра - у Міносвіти, післязавтра - в будь-якому іншому міністерстві, і проводити чиїсь інтереси). На мій погляд, це не є вирішенням питання успішної реалізації Угоди", - підкреслив він.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" інтерв'ю Тетяни Силіної з Валерієм П'ятницьким. !zn

Читайте також:

У Кабміні виступають за максимально швидку ратифікацію Угоди про асоціацію з ЄС

Україна має встигнути ратифікувати угоду з ЄС до кінця серпня

Текст угоди з ЄС повністю готовий до підписання

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі