Україна має невідкладно провести ратифікацію угоди про асоціацію, щоб уникнути можливого скасування торговельних преференцій, наданих Євросоюзом у березні.
Про це заявив у вівторок, 24 червня 3, керівник управління програм допомоги Україні в представництві ЄС в Україні, виступаючи на семінарі "Угода про асоціацію - можливості для українського бізнесу". Раніше європейські чиновники говорили, що очікують ратифікації угоди Радою у вересні 2014 року.
"Необхідно встигнути завершити ратифікацію до серпня, щоб тимчасове застосування почалося до завершення дії автономних торговельних преференцій", - зазначив Разбаш. За його словами, після ратифікації процедурно має відбутися передання ратифікаційної грамоти (тип дипломатичного листування).
Проте тимчасове застосування економічної Угоди юридично можливо почати тільки з першого числа місяця, який настане через два місяці після обміну документами.
Простіше кажучи, у разі ратифікації угоди на початку вересня її застосування почнеться не раніше 1 грудня.
Таким чином, протягом листопада Україна може залишитися без преференцій, з високими митами на експорт продукції до ЄС.
"Якщо Верховна рада не зможе вчасно ратифікувати угоду, домогтися продовження пільгового режиму буде дуже складно. Пролонгація торговельних преференцій - це дуже складний процес", - пояснив Разбаш. Як відомо, дія пільгового режиму, введеного ЄС, закінчується 1 листопада.
Раніше повідомляли про те, ЄС завершив технічну підготовку до підписання асоціації з Україною. Міністри закордонних справ також затвердили необхідні документи, що дозволяють Євросоюзу застосувати положення зони вільної торгівлі ще до ратифікації документа всіма 28 країнами ЄС.
ЄС готовий підписати Угоду про Асоціацію з Україною 27 червня. Як відомо, з української сторони документ підпише особисто президент України Петро Порошенко. Після підписання, як зазначив президент, буде серйозна робота з імплементації документа. Зокрема, його має ратифікувати Верховна Рада. !zn
Читайте також:
Луценко розкрив план Медведчука і Кремля щодо зриву підписання угоди з ЄС