Згідно із законом, претенденти на посаду судді подаватимуть до комісії документи для участі в конкурсі. Для оцінки доброчесності кандидатів і допомоги у підготовці рішення щодо призначення суддів Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) на шість років сформує Громадську раду міжнародних експертів. Згідно з остаточними поправками, рада складатиметься з шести членів, а не семи, як це передбачала редакція законопроекту до другого читання.
Членів громадської ради призначатиме ВККС на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції, відповідно до міжнародних договорів.
Громадська рада міжнародних експертів може ветувати кандидатуру судді антикорупційного суду, якщо таке рішення підтримають щонайменше троє членів Ради з шести. Це вето можна подолати на спільному засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів (що складається з 22 членів) і Ради експертів більшістю голосів. Однак за подолання вето повинні висловитися щонаймене три члени ради.
Закон також пропонує президенту України внести до Верховної Ради ще один технічний законопроект – про створення Вищого анктикоррупционного суду.
Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні і в цілому підтримали 315 народних депутатів. За закон голосували більшість фракцій і депутатських груп за винятком "Опозиційного блоку" і "Радикальної партії".
11 червня президент України Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд.
Детальніше про законопроект читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Антикорупційний суд: за що проголосував парламент" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".