Опозиція запропонувала "найпростіший" спосіб повернення до Конституції 2004 року

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Депутати від опозиції запропонували проголосувати за постанову, яка визнає, що у країні діяла і діє Конституція 2004 року. Однак представники парламентської більшості йти на поступки поки не мають наміру.

Опозиція запропонувала прийняти проект постанови "Про відновлення конституційного ладу", який визнає чинною Конституцію 2004 року.

Як пише "Коммерсант-Україна", відповідний проект постанови в опозиції пообіцяли подати до Верховної Ради вже у понеділок, але станом на ранок 17 лютого його ще не зареєстровано.

За даними видання, в опозиції вирішили відмовитися від прийняття парламентом акту про повернення Конституції 2004 року і відкоригували своє бачення конституційної реформи.

"У рішенні Конституційного суду не зазначено, що Україна повертається до Основного закону 1996 року", - заявив заступник глави фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

ТАКОЖ: Конституційна реформа-2010 - грандіозна афера невідомих "технарів", - експерт

"Тому ми підемо найпростішим і в той же час конституційним шляхом - в понеділок внесемо проект постанови про відновлення конституційного ладу. Ми фактично визнаємо, що у країні діяла і діє Конституція 2004 року", - сказав він.

Соболєв зазначив, що після прийняття документа 226 голосами парламенту необхідно змінити 77 законів - про Кабмін, про президента, Верховну Раду тощо.

"І ніхто не зможе нам сказати, що ми приймаємо якісь конституційні акти. А потім, коли відновиться дія Конституції 2004 року, можна створювати тимчасову спеціальну комісію щодо її вдосконалення", - заявив депутат.

У фракції "Свобода" підтримали такий сценарій, проте побоюються, що його не підтримає парламентська більшість. Як відомо, у фракціях "Батьківщина", "Свобода" та УДАР - 167 народних депутатів, тоді як для ухвалення документа необхідно 226 голосів.

"Наради у Володимира Рибака показали, що влада протистоятиме прийняттю проекту постанови. Давайте подивимося, чи знайдуться голоси - ми будемо діяти по ситуації", - зазначив заступник голови фракції "Свобода" Андрій Мохник.

В опозиції впевнені: у разі відмови Партії регіонів підтримати проект постанови про відновлення конституційного ладу "з'являться підстави для дострокових парламентських і президентських виборів".

Проте на 30 днів заблокувати парламентську трибуну, щоб створити підстави для дострокового припинення повноважень, опоненти чинної влади не готові.

"Є десятки інших способів, про які чудово знають у Партії регіонів. Зрозуміло одне - ми не зможемо нормально існувати в умовах бездіяльності парламенту", - сказав Соболєв.

Представники парламентської більшості не планують йти на поступки опозиції. Голова Верховної ради Володимир Рибак повідомив, що у вівторок запропонує народним депутатам створити в парламенті тимчасову спеціальну комісію (ТСК), яка займеться створенням узгодженого проекту Конституції. !zn

Читайте також:

Кличко звернувся до Пшонки за фактом захоплення державної влади у 2010 році "групою вищих посадових осіб"

У Партії регіонів заявили, що повернення до Конституції 2004 року призведе до розпуску Ради

Один з авторів Основного закону вказав шляхи повернення до Конституції 2004 року

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі