Опозиція запропонувала прийняти проект постанови "Про відновлення конституційного ладу", який визнає чинною Конституцію 2004 року.
Як пише "Коммерсант-Україна", відповідний проект постанови в опозиції пообіцяли подати до Верховної Ради вже у понеділок, але станом на ранок 17 лютого його ще не зареєстровано.
За даними видання, в опозиції вирішили відмовитися від прийняття парламентом акту про повернення Конституції 2004 року і відкоригували своє бачення конституційної реформи.
"У рішенні Конституційного суду не зазначено, що Україна повертається до Основного закону 1996 року", - заявив заступник глави фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.
ТАКОЖ: Конституційна реформа-2010 - грандіозна афера невідомих "технарів", - експерт
"Тому ми підемо найпростішим і в той же час конституційним шляхом - в понеділок внесемо проект постанови про відновлення конституційного ладу. Ми фактично визнаємо, що у країні діяла і діє Конституція 2004 року", - сказав він.
Соболєв зазначив, що після прийняття документа 226 голосами парламенту необхідно змінити 77 законів - про Кабмін, про президента, Верховну Раду тощо.
"І ніхто не зможе нам сказати, що ми приймаємо якісь конституційні акти. А потім, коли відновиться дія Конституції 2004 року, можна створювати тимчасову спеціальну комісію щодо її вдосконалення", - заявив депутат.
У фракції "Свобода" підтримали такий сценарій, проте побоюються, що його не підтримає парламентська більшість. Як відомо, у фракціях "Батьківщина", "Свобода" та УДАР - 167 народних депутатів, тоді як для ухвалення документа необхідно 226 голосів.
"Наради у Володимира Рибака показали, що влада протистоятиме прийняттю проекту постанови. Давайте подивимося, чи знайдуться голоси - ми будемо діяти по ситуації", - зазначив заступник голови фракції "Свобода" Андрій Мохник.
В опозиції впевнені: у разі відмови Партії регіонів підтримати проект постанови про відновлення конституційного ладу "з'являться підстави для дострокових парламентських і президентських виборів".
Проте на 30 днів заблокувати парламентську трибуну, щоб створити підстави для дострокового припинення повноважень, опоненти чинної влади не готові.
"Є десятки інших способів, про які чудово знають у Партії регіонів. Зрозуміло одне - ми не зможемо нормально існувати в умовах бездіяльності парламенту", - сказав Соболєв.
Представники парламентської більшості не планують йти на поступки опозиції. Голова Верховної ради Володимир Рибак повідомив, що у вівторок запропонує народним депутатам створити в парламенті тимчасову спеціальну комісію (ТСК), яка займеться створенням узгодженого проекту Конституції. !zn
Читайте також:
У Партії регіонів заявили, що повернення до Конституції 2004 року призведе до розпуску Ради
Один з авторів Основного закону вказав шляхи повернення до Конституції 2004 року