Представник України у Венеціанській комісії, народний депутат-регіонал Володимир Пилипенко підтримав позицію голови комітету закордонних справ Європейського парламенту Елмара Брока щодо необхідності проведення дострокових виборів до Верховної Ради.
Нардеп, наближений до радника президента Андрія Портнова, мотивував свою позицію тим, що в разі спроби парламенту у неконституційний спосіб прийняти Конституцію України або повернутися до однієї з попередніх редакцій, дані дії не принесуть очікуваного результату, оскільки обраний опозицією варіант внесення змін є неконституційним і може бути розцінено як спроба узурпації державної влади, пише "Закон і бізнес".
Як пояснив Пилипенко, згідно з правовою позицією, викладеною у рішенні Конституційного суду від 5 жовтня 2005 року № 6-рп/2005, присвоєння органами державної влади права вносити зміни до Конституції України у спосіб, який порушує порядок, визначений розділом ХІІІ Основного Закону України, розглядається як одна з форм узурпації влади, а також може розцінюватися як спроба змінити конституційний лад в Україні у неконституційний спосіб.
ТАКОЖ: Один з авторів Основного закону вказав шляхи повернення до Конституції 2004 року
Глава держави відповідно до Конституції виступає як гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції, прав і свобод людини та громадянина.
Пилипенко нагадав, що такий конституційний статус президента згідно з постановою Конституційного суду від 8 травня 1997 року № 11-з надає голові держави право безпосередньо втручатися у критичну ситуацію з метою усунення будь-якої загрози для держави та її громадян.
У зв'язку з цим Пилипенко вважає, що суперечки про повноваження президента України щодо дострокового припинення повноважень парламенту є суто теоретичними і висловив переконання, що голова держави сьогодні має всі необхідні інструменти для призначення позачергових виборів до Верховної Ради. !zn