Опозиція і більшість погодили пакет євроінтеграційних законопроектів. Депутати планують прийняти законопроект про внесення змін до ст.98 Конституції про повноваження Рахункової палати, проект змін до митного тарифу і проект змін до деяких законів щодо виконання судових рішень. Про це після наради лідерів фракцій у спікера Володимира Рибака заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.
Він зазначив, що, згідно з домовленостями, представники опозиційних фракцій отримають місця у Рахунковій палаті. "Сьогодні на засіданні у Рибака було чітко сказано і підтверджено як головою Верховної Ради, так і керівником фракції Партії регіонів, що у складі Рахункової палати буде забезпечено політичне представництво кожної фракції парламенту", - сказав Яценюк, додавши, що фракції отримають право призначати у Рахункову палату по одному представнику.
Коментуючи законопроект про митний тариф, який завтра буде прийматися у другому читанні, Яценюк озвучив головну вимогу опозиції: щоб представники більшості не намагалися пролобіювати підвищення або зниження ставок ввізного збору на товари, що цікавлять їх. "Все повинно робитися виключно у рамках наших протоколів, підписаних з нашими партнерами в рамках СОТ", - підкреслив депутат. Яценюк зазначив, що розраховує на розуміння в цьому питанні, і висловив надію на те, що завтра законопроект буде прийнято в цілому.
Що стосується проекту закону про виконання судових рішень, Яценюк нагадав, що опозиція категорично проти положення, яке дозволяє уряду не погашати борги із соціальних виплат громадянам. "Якщо у людини є судове рішення, за яким держава повинна виплатити їй заробітну плату або пенсію, або інші соціальні виплати - таке рішення має виконуватися урядом України. І все залежить від Кабінету міністрів - чи є на це кошти. На таких умовах ми завтра проголосуємо у другому читанні. І ми отримали запевнення того, що неконституційні вимоги, невиконання судових рішень і фактично списання близько 40 млрд грн боргів держави перед людьми не будуть включені у даний законопроект", - додав він.
Окрім цього, завтра планується розглянути у другому читанні ще один євроінтеграційний законопроект про суспільне телебачення і радіомовлення.
Нагадаємо, 28 листопада у Вільнюсі може бути підписано угоду про асоціацію і створення зони вільної торгівлі з ЄС. З перших днів вересня Верховна Рада результативно, незважаючи на протестні настрої у правлячій Партії регіонів, взялася приймати євроінтеграційні закони.
Зазначимо також, що раніше на зустрічі з фракцією Партії регіонів президент Віктор Янукович, за даними ZN.UA, заявив, що партнерського і шанобливого ставлення від Росії Україні чекати не доводиться, тому його рішення на користь європейського вектора безальтернативне. При цьому голова держави підкреслив, що до пунктів роботи Митного союзу, що не суперечать Угоді про зону вільної торгівлі з ЄС, Україна готова приєднатися. !zn
Читайте також:
Посол США назвав питанням принципу "справу Тимошенко" для Вашингтона
Кожара переконаний, що угода Україна-ЄС не зашкодить відносинам із Росією
Парламентські слухання про безвізовий режим з ЄС пройдуть у Раді 6 листопада