«Опитування» Зеленського: Кравчук підтримав президента і назвав ВЕЗ «шляхом до припинення війни» в Донбасі

Поділитися
«Опитування» Зеленського: Кравчук підтримав президента і назвав ВЕЗ «шляхом до припинення війни» в Донбасі
Кравчук каже, що хотів реалізувати задумку Зеленського ще 1993 року

Голова української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук здивований «істерикою» через питання Володимира Зеленського про вільну економічну зону в Донбасі, яке планують винести на всеукраїнське «опитування».

Як розповів Кравчук в ефірі каналу «Україна 24», проєкт ВЕЗ розробляли ще за його президентства.

«Президент має право знати думку людей, і я дуже здивований істерикою, я не скажу менш, саме так, канали звинувачують президента у всіх смертних гріхах тільки за те, що він хоче дізнатися думку людей. Просто перейшли всі лінії. Скажу відразу: я підтримую ідею президента, його право знати думку людей з тих питань, які цікавлять людей і самого президента», - сказав Кравчук.

Також він переконаний, що вільна економічна зона в Донбасі сприятиме організації життя і місцевого самоврядування в регіоні.

«1993 року ми заснували пілотний проєкт вільної економічної зони в Донецькій і Луганській областях. Він не зміг бути реалізований, тому що в 1994 році почалася підготовка, потім вибори президента, це плавно, але перестало існувати. Зараз, думаю, відновлення можливості в цих регіонах встановити особливий статус при використанні законів, інвестицій сприятиме організації життя і місцевого самоврядування. Шість років війна, щось потрібно шукати. Шукати реальні виходи з ситуації», - розповів Кравчук.

При цьому він підкреслив, що опитування не матиме юридичних наслідків, і це просто думка людей. І реалізація результатів опитування буде за Верховною Радою.

На думку глави делегації в ТКГ, вільна зона - це шлях до припинення війни, при цьому він підкреслив, що мова про особливий статус цих регіонів не йде.

Вперше ідею створення ВЕЗ Донбас 3 серпня озвучив саме Леонід Кравчук.

Її піддали гострій критиці, наголосивши на тому, що поки на сході України залишаються російські війська, а частина кордону з РФ залишається окупованою, є ризик перетворення зони вільної торгівлі на «чорну діру».

«Це створення «чорної діри», через яку здійснюватиметься вся або майже вся торгівля з Росією. Це призведе до руйнування української економіки, зростання корупції та організованої злочинності. Щось на кшталт Придністров'я, тільки в десятки разів більше і на кордоні», - наголошував ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін.

13 жовтня в етері низки українських телеканалів і в YouTube з’явилося відеозвернення президента Зеленського до українців, в якому він анонсував проведення 25 жовтня «загальнонаціонального опитування», яке е фактично стане першим кроком до проведення всеукраїнського референдуму.

Чинного закону про референдум в Україні зараз немає. Прийнятий за часів Януковича Конституційний суд визнав таким, що не відповідає Основному закону. А президентський законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» досі на розгляді у парламенті.

Згодом в Офісі президент пояснили: пропозицію буде реалізовано у формі опитування, намети волонтерів будуть встановлені не на території виборчих дільниць, а біля них. До того ж, участь в «опитуванні» буде добровільною. І на відміну від законного референдуму, у цього опитування «не буде прямих юридичних наслідків».

Джерела ZN.UA на Банковій розповіли, що для проведення опитування планується надрукувати п'ять мільйонів бюлетенів. Питання щодо статусу Криму та Донбасу, імовірно, не ставитимуться, а теми будуть орієнтовані на молодь як на електоральне ядро «Слуги народу». А перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук припустив, що деякі з них згодом можуть стати питаннями всеукраїнського референдуму.

У Комітеті виборців України зазначили, що процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом і грубо суперечить йому. У Центрвиборкомі наголосили на тому, що займаються виключно організацією місцевих виборів і у підготовці «загальнонаціонального опитування» участі не беруть.

На початку вересня 2020 року голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко з товаришами вніс до парламенту законопроект, що пропонує наділити Центральну виборчу комісію новими повноваженнями - проводити опитування громадської думки на виборах. Чим небезпечна ця пропозиція, читайте в статті Тетяни Силіної «Питання до опитування» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі