Вчора до України приїхала Пенні Пріцкер, спеціальна представниця США з відновлення економіки, яка слідкуватиме тут за втіленням реформ, виконання яких буде запорукою для виділення фінансової підтримки Україні від Держдепу. Днями ж очікується приїзд і генерального інспектора Міністерства оборони США Роберта Сторча, який контролюватиме ефективність та прозорість коштів, виділених Вашингтоном Києву. У США налаштовані на конструктивну співпрацю, але є сумніви щодо такої ж конструктивної позиції з боку Банкової, вважає редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва.
Вона наголошує, що США не відмовляються від підтримки України «стільки, скільки потрібно», вони нас не кинуть і через глобальну відповідальність, і через свої майбутні вибори, і з поваги до українців, але зачарованість Зеленським давно минула.
«Та самовпевнена поведінка, яка на початку великої війни дозволяла йому тримати увагу світу, вже не викликає нічого, крім обурення. Хамство дратує. Несприйняття авторитетів дивує. Безсистемність засмучує. Концентрація влади бентежить. Корупція, про яку США знають навіть більше за нас, відверто бісить. Як і кадрова політика, в якій основний і єдиний критерій — лояльність, а професійні якості взагалі не беруться до уваги», - зазначає оглядачка.
Зазначмо, що під час свого візиту до Києва спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер взяла участь у засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України, під час якого наголосила на необхідності збереження децентралізації, оскільки вона необхідна для відбудови країни.
США підтримуватимуть Україну стільки, скільки треба, але в обмін на реформи. Українська влада дуже вдячна за підтримку, але опиратиметься реформам стільки, скільки зможе. А що про це думають українці? Про це читайте в матеріалі Юлії Самаєвої на ZN.UA «Підтримка США для України: три зовсім різні погляди».