Децентралізація дає змогу дослухатися до жителів громад: Пенні Пріцкер про відбудову Київщини

Поділитися
Децентралізація дає змогу дослухатися до жителів громад: Пенні Пріцкер про відбудову Київщини © Офіс президента України
Регіон потребує відновлення зруйнованого житла та розмінування територій.

Cпеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер прибула у Київ, де взяла участь у засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України, під час якого обговорювалася відбудова Київської області. Регіон зіграв визначну роль у захисті столиці під час повномасштабного наступу Росії у лютому 2022 року.

Хід відбудови та проблеми, що виникають у процесі, обговорили з представниками усіх 69 територіальних громад регіону, зокрема мешканцями Ірпеня, Мощуна, Кухарів, Андріївки, Шевченкового та Мархалівки, йдеться на сайті Офісу президента.

Під час обговорення учасники зазначили, що основними питаннями на шляху відновлення є розробка проєктно-кошторисної документації відновлення житла, реалізація програми відновлення зруйнованих приватних будинків, виплати компенсацій постраждалим власникам, розмінування територій тощо. В регіоні вже відновили 12 тисяч із 28 тисяч зруйнованих та пошкоджених об’єктів.

Очільник Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що відбудова всіх постраждалих від війни регіонів – це ключовий елемент відновлення України загалом. Він відзначив роль країн-партнерів, які надають нашій державі значну допомогу в різних сферах. Зокрема лідерами у цьому питанні є Сполучені Штати Америки, яким Єрмак подякував за оборонну і комплексну підтримку України.

Водночас Пенні Пріцкер запевнила у продовженні підтримки українських регіонів з боку США й зауважила, що децентралізація дає змогу дослухатися до думок жителів громад.

«Економіка вашої країни розвивається в регіонах. Це має свої результати. Сьогодні я хочу почути ваші ідеї щодо того, як Україна може розвиватися і як ми – зокрема, світова спільнота, приватний сектор – можемо допомогти вам втілити ваші проєкти», – зауважила вона.

Фото: Офіс президента України
Фото: Офіс президента України

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що ключове завдання для України – це пасивний і активний захист. Оскільки на Київщині ключові енергетичні об’єкти піддаються атакам російських дронів і ракет. Ще одним пріоритетом він назвав розмінування та відновлення житлових будинків.

«Тут США також є лідерами нашої підтримки. Створений спеціальний тренінговий центр для підготовки саперів, яких Україна потребує понад 10 тисяч. Це наша безпека», – підсумував Шмигаль.

Напередодні президент Володимир Зеленський зустрівся із Пенні Пріцкер. Сторони обговорили макрофінансову стабільність України в 2024 році та залучення американських інвестицій.

США підтримуватимуть Україну стільки, скільки треба, але в обмін на реформи. Українська влада дуже вдячна за підтримку, але опиратиметься реформам стільки, скільки зможе. А що про це думають українці?

Дізнайтеся з тексту Юлії Самаєвої на ZN.UA «Підтримка США для України: три зовсім різні погляди».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі