Зеленський і Шмигаль зустрілися зі спецпредставницею США з відновлення України: що обговорили

Поділитися
Зеленський і Шмигаль зустрілися зі спецпредставницею США з відновлення України: що обговорили Пенні Пріцкер справа © Денис Шмигаль/Telegram
Йшлося, зокрема, про макрофінансову стабільність країни в 2024 році та залучення американських інвестицій. 

Президент України Володимир Зеленський 16 жовтня провів зустріч зі спеціальною представницею Сполучених Штатів Америки з питань економічного відновлення нашої держави Пенні Пріцкер під час її візиту в Київ, повідомила пресслужба Офісу президента України.

«Ваш візит є сигналом міцної підтримки. Нам важливо розуміти, що Сполучені Штати готові допомогти Україні пройти зимовий період і захистити об’єкти критичної інфраструктури», – заявив глава держави, подякувавши американській владі та народу за надану значну оборонну, фінансову, економічну та гуманітарну допомогу.

Він зазначив, що Київ детально поінформував усіх партнерів про термінові потреби в посиленні протиповітряної оборони для захисту міст, маршрутів експорту та критичної інфраструктури.

Під час розмови з Пріцкер порушувалося питання забезпечення макрофінансової стабільності України в наступному році. Окремо Зеленський звернув увагу на тему відбудови.

“Відновлення України попри російську агресію, що триває, є пріоритетом, оскільки дає змогу забезпечувати необхідні умови для боротьби та перемоги нашої держави”, – наголосив президент.

За його словами, для проєктів відбудови потрібні приватні інвестиції. Українська сторона розраховує на активну участь бізнесу США в довгострокових проєктах у найбільш перспективних галузях економіки нашої держави. Йдеться, зокрема, про сільське господарство, машинобудування та хімічну промисловість.

“Особливий інтерес становить участь американських компаній у реконструкції української енергетичної системи. Це особливо актуально напередодні зимового періоду, коли агресор очікувано посилить атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури”, – акцентував Зеленський. 

На думку президента, залучення інвестицій потребує розробки механізму гарантування ризиків.

Також сторони поговорили про використання заморожених активів РФ як суттєвого джерела грошей для відновлення України.

Дещо пізніше стало відомо, що прем‘єр-міністр Денис Шмигаль теж зустрівся зі спецпредставницею Штатів Пенні Пріцкер. У Telegram він назвав зустріч “змістовною”.

За його словами, під час розмови було зосереджено увагу на точках зростання ВВП. Це переробка в аграрному секторі, енергетика, військово-промисловий комплекс, будівельна галузь, IT та машинобудування. Також у фокусі було розмінування й спільні програми підтримки бізнесу.

Сторони обговорили джерела фінансування відбудови України, зокрема використання заморожених російських активів.

Шмигаль додав: “Український експорт – ключова складова зростання економіки. Працюємо над розширенням експортних можливостей та функціонуванням Чорноморського зернового коридору. В цьому контексті важлива ефективна система страхування воєнних ризиків. Координуємо роботу спільно з американськими партнерами”.

За його словами, українська влада створює сприятливі умови для іноземного бізнесу, впроваджуючи реформи, інвестиційний супровід, створюючи індустріальні парки, реалізуючи проєкти ДПП та концесії. Прем’єр-міністр запросив американські компанії до розвитку бізнесу в Україні.

США підтримуватимуть Україну стільки, скільки треба, але в обмін на реформи. Українська влада дуже вдячна за підтримку, але опиратиметься реформам стільки, скільки зможе. А що про це думають українці? Дізнайтеся з тексту Юлії Самаєвої "Підтримка США для України: три зовсім різні погляди".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі