Закон про реєстр політично значущих осіб: в МВФ вказали необхідність на дотримання всіх домовленостей

Поділитися
У фонді зазначили, що Україна вже провалила терміни на ухвалення законопроєкту, тому необхідно прийняти норму якнайшвидше.  

Постійний представник Міжнародного валютного фонду  в Україні Ваграм Степанян заявив, що запропоновані депутатом «Слуги народу» Максимом Бужанським і підтримані парламентським комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики поправки до законопроєкту №9296-д про посилення фінансового моніторингу PEP (політично значущих осіб) щодо відтермінування набуття чинності  закону до моменту вступу України до ЄС і створення реєстру PEP суперечать домовленостям України та МВФ, а також і міжнародним стандартам у цій сфері.

У відповіді Степаняна на інформаційний запит агентства «Інтерфакс-Україна» значиться, що ефективний режим боротьби з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму є важливим для зусиль у подоланні корупції.

«Узгодження дефініції національного публічного діяча (PEP) в Україні з міжнародними стандартами AML/CFT було й залишається ключовою реформою в попередніх і чинних програмах, які підтримує МВФ, і так само важливе на шляху до членства в ЄС», - підкреслив він.

Представник МВФ підкреслив, важливо не допустити створення реєстру національних публічних діячів на основі персоналій з огляду на те, що такий підхід не підтримує ні організація, яка запроваджує стандарти AML/CFT, - Міжнародна група з протидії відмиванню грошей (FAFT), ні державні інститути України.

«Оскільки терміну виконання цього структурного маяка на кінець вересня не дотримано, фахівці МВФ дуже розраховують, що реформа буде ухвалена й реалізована на практиці без зволікань», - додоав постійний представник фонду.

Нагадаємо, на засіданні комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики 13 жовтня парламенту було рекомендовано ухвалити в цілому законопроєкт №9296-д у редакції, що посилює вимоги до такого моніторингу лише з моменту вступу України до ЄС.

Як зазначив голова комітету Данило Гетьманцев, ухвалення закону в такій формі не дозволить Україні розпочати перемовини про членство в ЄС. На сьогодні заплановане додаткове засідання Фінкомітету Ради, на якому повторно розглядатимуть це питання.

Ухвалення цього закону є важливим структурним маяком програми співпраці з МВФ. Законопроєкт у першому читанні було ухвалено 21 вересня, однак згодом до нього було внесено поправку щодо створення реєстру PEP.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі