ОАСК відновив на посаді звільненого прокурора, який підписав підозри у справі Шеремета

Поділитися
ОАСК відновив на посаді звільненого прокурора, який підписав підозри у справі Шеремета
Прокурор ще й відсудив у Офісу генпрокурора 1,5 млн грн

Окружний адміністративний суд Києва відновив прокурора Генеральної прокуратури Олександра Лукашенка, який в 2019 році підписав підозри Андрію Антоненко, Юлії Кузьменко та Юлії Дугаров у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Як повідомляє РБК-Україна, саме підозри Лукашенко дозволили правоохоронцям затримати і заарештувати Антоненко, Кузьменко і Дугаров.

Після цього Лукашенко був звільнений з Генпрокуратури, тому що не пройшов переатестацію. Він оскаржив це рішення в суді.

У вересні поточного року заступник голови ОАСК Євген Аблов повністю задовольнив позов Лукашенко. Він постановив негайно повернути його до Офісу генпрокурора на посаду начальника департаменту нагляду за органами Національної поліції. Крім того, Лукашенко зобов'язані виплатити 1,5 млн гривень.

Основні аргументи суду - це те, що звільнення прокурора було здійснено без належного обґрунтування і з порушенням законної процедури.

Журналіст   Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року   в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли він виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков говорив, що   слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що   у вбивстві Шеремета підозрюють   дитячого кардіохірурга і волонтера   Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика   Яну Дугар. У справі також фігурують подружжя-добровольці  Владислав і Інна Грищенко. Поліція вважає, що вони можуть мати інформацію про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Ймовірних замовників назвати не змогли.

Також відзначимо, що 17 липня НАБУ повідомило про те, що вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку, а також ще дев'яти особам. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019 році. У будівлі суду в той же день провели обшуки.

3 серпня ВАКС обрав стосовно Зеновія Холоднюку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Фігуранти розслідування Павло Вовк, його заступник Євген Аблов, а також Богдан Санін, Ігор Качур, Олексій Огурцов, Ігор Погрібніченко, Віктор Шулежко і Володимир Келеберда одночасно пішли у відпустку. В ОАСК заявили, що НАБУ тепер не може допитати цих суддів, так як це буде порушенням їх конституційного права на відпочинок.

1 вересня Вища рада правосуддя відхилив клопотання генпрокурора Ірини Венеіиктової і відмовився усувати з посад Павла Вовка і ще п'ять суддів ОАСК.

У липні минулого року Генпрокуратура спільно з НАБУ провела низку слідчих дій в Окружному адміністративному суді Києва.

В ході торішніх обшуків в ОАСК були виявлені записи, що свідчать про втручання суду в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На них людина з голосом, схожим на голос Вовка, дає вказівки адвокатам і суддям, як «вирішувати питання» з ВККС.

Детальніше про "плівки Вовка" і ОАСК читайте матеріалі Інни Ведерникової «Вовки. Майстер-клас від НАБУ-2» і статті Олександра Леменова "Суд, загрозливий Державі" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі