Нуланд вважає, що Росія повторює на сході України кримський сценарій

Поділитися
Нуланд вважає, що Росія повторює на сході України кримський сценарій Вікторія Нуланд © flickr.com / U.S. Embassy Kyiv Ukraine
Спочатку організовують протести у містах,потім залякують місцеве населення і за два тижні проводять фальшивий референдум, зазначила Нуланд.

Москва планує анексувати схід України, застосовуючи ті самі методи, що і в Криму. Таку думку висловила 3, представник Держдепу США на слуханнях комітету Сенату з приводу ситуації в Україні, які пройшли у Вашингтоні.

"Події від Слов'янська до Одеси розгортаються за кримським сценарієм: спочатку організовують протести у містах,потім залякують місцеве населення і за два тижні проводять фальшивий референдум, як призначений на 11 травня, у так званих Донецької та Луганської народних республіках", - підкреслила вона.

Нуланд зазначила, що наступним кроком у Криму був прихід російських "миротворців" нібито для того, щоб захистити волевиявлення місцевих мешканців. "Російська військова інтервенція є чітким порушенням міжнародного законодавства і Росія нікого не обдурить, називаючи свої війська миротворцями", - заявила вона.

Вона нагадала, що США підтримують проведення президентських виборів в Україні, які намагається саботувати Москва, і виділили понад 11 млн. доларів на сприяння їхньому прозорому проведенню.

Окрім того, за її словами, ОБСЄ готується направити в Україну 1 тисячу спостерігачів - рекордну кількість в історії організації, кожен десятий з них буде зі США.

У той же час, хоча учасники засідання позитивно оцінили спроби української влади провести демократичні вибори, частина з них висловила побоювання щодо можливості це зробити. Зокрема лунали застереження щодо забезпечення участі у виборах жителів східних областей і кримських татар.

"Референдум" сепаратистів 11 травня як волевиявлення вони в цілому оцінили як нікчемний. Глава Freedom House Девід Крамер навіть назвав його "жартом".

Питання щодо надання Україні військової допомоги і застосування нових санкцій проти Росії виявилося суперечливим. Незважаючи на намір утримати Москву від вторгнення, деякі учасники засідання знову висловили побоювання, що додаткові санкції можуть тільки дратувати президента РФ Володимира Путіна і дати йому стимул "отримати щось натомість". Окрім того, пролунала думка про те, що в Києві нібито попросили більше допомоги, ніж Вашингтон готовий дати.

До остаточного висновку члени комітету ще не прийшли, консультації продовжаться у четвер, 8 травня. !zn

Читайте також:

Нуланд заявила, що США вклали в Україну $ 5 млрд

У Держдепі розповіли, що Нуланд навчилася лаятися на російському кораблі

США готові фінансово підтримувати Україну за умови проведення реформ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі