Помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Сполучені Штати готові посилити тиск на Росію і так звані "ДНР" і "ЛНР" у разі ескалації військового конфлікту в Донбасі.
"Ми чітко дали зрозуміти, що санкції залишаться в силі, поки Мінські домовленості не будуть повністю виконані. Але ми також дали зрозуміти, що в разі ескалації насильства ми готові посилити тиск на Росію", - підкреслила Нуланд в ефірі програми "Шустер Live".
Також вона нагадала про військової допомоги, яку США надають Україні.
"До цього моменту США надали близько $ 150 млн у рамках надання військової допомоги та підготовки військовослужбовців. Ми сподіваємося, що надається нами тиск і нарощуваний потенціал змусять Росію і керовані нею сили в Донецьку і Луганську виконати взяті ними зобов'язання. В іншому випадку ціна для них зросте", - говорить помічник держсекретаря США.
14 липня президент США Барак Обама і віце-президент Джо Байден заявили прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку, який прибув до Вашингтона в ході робочої поїздки, що Сполучені Штати мають намір зберігати санкції проти Росії до повного виконання Кремлем Мінських угод.
Чинні санкції Заходу проти Росії зачіпають доступ на європейський фінансовий ринок для деяких банків РФ, торгівлю зброєю і поруч товарів подвійного призначення, а також експорт деяких технологій, пов'язаних з енергетикою.
У відповідь на санкції Заходу Росія в минулому році ввела свої обмежувальні заходи: заборону на поставки значної частини харчової продукції з західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних громадян США та ЄС.
Нові погрози посилити ці обмеження прозвучали з Москви після того, як 22 червня Рада ЄС продовжила санкції відносно Росії до 31 січня 2016 року. До цього ЄС продовжив на рік санкції проти анексованого Росією Криму. Міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв до засідання Ради ЄС, 19 червня, заявляв, що якщо Євросоюз продовжить санкції проти Росії, Москва продовжить дію продуктового ембарго.
Детальніше про взаємини між Україною та США, про постачання Заходом озброєнь Україні, а також про майбутні вибори в Донбасі і складнощі врегулювання конфлікту з Росією читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної з Валерієм Чалим: "Україна, яка віддала 1240 ядерних боєголовок, повинна мати право отримати хоча б тисячу Javelin" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".