Фігурант розслідування видання «Заборона» про нову версію вбивства журналіста Павла Шеремета - Максим Зотов заявив про погрози з боку колишнього головного військового прокурора Анатолія Матіоса.
Так, в коментарі виданню «Вести» Зотов сказав, що Матіос з підлеглими сильно тиснули на нього і його рідних, щоб останні «дали наклепницькі свідчення» на адресу ексміністра-втікача часів Януковича - Олександра Клименка.
«Підлеглі Матіоса особисто погрожували мені і описували ті "неприємності", які стануться зі мною, якщо я не дам свідчення. Оскільки я відмовився від цього, не виключаю, що ці особи також причетні і до появи на світ неправдивих свідчень Мацюк (Марина Мацюк заявила, що Зотов хвалився їй вбивством Шеремета, - ред.), також журналістського розслідування, яке на них і будується », - стверджує Зотов.
Він додав, що готовий відповісти на всі питання слідства і що він «не має жодного відношення до трагічних подій, які привели до загибелі журналіста Павла Шеремета»
«Викладені журналістами припущення є не більше ніж брехнею і наклепом... Як свідок у справі Павла Шеремета я також готовий дати свідчення правоохоронцям і пройти поліграф, щоб зняти всі питання до мене. Я абсолютно чистий перед законом і мені нема чого ховатися», - заявив Зотов.
Також він спростував слова Мацюк, яка в показаннях поліції заявила, що Зотов ніби особисто зізнався їй, що вбив Шеремета. Зотов стверджує, що не був у Маріуполі понад 30 років і з кінця 2000-х з нею не розмовляв.
«Однак наші відносини не можна схарактеризувати як дружні. Бувши клієнткою одного з моїх фітнес-клубів, Мацюк демонструвала на мою адресу неадекватне конфліктну поведінку на особистому ґрунті, що, зокрема зафіксовано і поліцією, яку мені довелося викликати", - розповів він.
За словами Зотова, він звернувся в поліцію із заявою про злочин Мацюк «у вигляді дачі неправдивих свідчень».
Нагадаємо, 22 вересня видання «Заборона» опублікувало розслідування про невідомої до цього версії вбивства Павла Шеремета. Згідно з розслідуванням, вимушена переселенка з Донецька Марина Мацюк на початку серпня 2016 року, менше ніж через місяць після вбивства Шеремета, звернулася в поліцію і розповіла про те, що журналіста міг вбити її колишній знайомий, уродженець Донецька Максим Зотов. Вона розповіла, що Зотов зізнався в скоєному через день-два після загибелі журналіста. За даними видання, поліція не зацікавилася її показаннями.
У МВС у відповідь заявили, що Мацюк дійсно розповіла слідчим версію про Зотова, але під час перевірки її свідчення не підтвердилися. Водночас її чоловік Микола повідомив слідству, що у його дружини давній особистий конфлікт із Зотовим.
2 липня в пресслужбі Національної поліції заявили про те, що справа Шермета готова до передачі в суд. На початку червня глава МВС Арсен Аваков заявив про те, що частина матеріалів справи Шеремета вже передали до суду. Зокрема, мова йде про матеріали, де фігурують Яна Дугаров, Андрій Антоненко і Юлія Кузьменко.
12 грудня 2019 керівництво поліції повідомило про те, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтера Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугар. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Можливих замовників в поліції назвати не змогли.
В ході слідства журналісти, правозахисники та громадські активісти неодноразово вказували правоохоронцям на помилки в доказовій базі, на якій ґрунтуються звинувачення.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.