Нова коаліція майбутнього уряду Німеччини — "Соціал-демократи", "Зелені" та "Вільні демократи" в рамках коаліційної угоди трьох партій затвердили концепцію відмови Німеччини від вугільної генерації на 8 років раніше запланованого спочатку терміну, а саме до 2030 року, повідомляє Інтерфакс- Україна.
У планах коаліції вивести Німеччину до 2030 року на рівень споживання електроенергії за рахунок відновлюваних джерел на 80% від усього обсягу необхідної країні енергії, хоча спочатку планувалося вийти на показник лише у 65%.
Потужність сонячних електростанцій планується довести до 200 ГВт, офшорних вітроелектростанцій — до 30 ГВт, тоді як потужності електролізерів для виробництва "зеленого" водню мають становити 10 ГВт до 2030 року.
Також в амбітних планах коаліціантів довести кількість електромобілів у країні до 15 млн одиниць до 2030 року.
Понад 40 країн під час конференції ООН з клімату (COP26) підписали декларацію про припинення фінансування нових вугільних електростанцій.
Раніше повідомлялося, що Україна зобов'язалася відмовитись від вугільної енергетики протягом 20 років.
Про те, скільки нам коштуватиме Екореволюція лише до 2030 року, читайте у статті Романа Яненка "Глазго: як Україні не стати кліматичним відщепенцем?"
За даними громадських активістів, вугільні ТЕС олігарха Ріната Ахметова забруднюють повітря більше, ніж вся енергетика Європи.