Понад 40 країн підписали під час конференції ООН з клімату (COP26) декларацію про припинення фінансування нових вугільних електростанцій, свідчить інформація на сайті конференції.
Також там заявлено, що існуючі станції у розвинених країнах будуть закриті у 2030-х рр., у країнах, що розвиваються, – у 2040-х рр.
Декларацію підписали великі споживачі вугілля, як Польща, В'єтнам, Індонезія, Чилі.
У списку поки що немає Китаю, США, Індії, Австралії.
Угода стосується вугільних електростанцій, на яких не застосовуються технології уловлювання викидів вуглекислого газу.
Великобританія, господиня конференції, зробила питання скорочення використання вугілля однією з центральних під час підготовки конференції. Спалювання вугілля вважається найважливішим джерелом парникових газів у світі.
Перехід до безвуглецевої енергетики – безальтернативне майбутнє світової економіки. Неминучим кроком на цьому шляху є поступове припинення спалювання вугілля на ТЕС.
Європейський Союз, який є світовим лідером такого переходу, взяв курс на повне закриття вугільних електростанцій до 2050 року. Заходи щодо закриття вугільних ТЕС неодмінно доведеться проводити й Україні. Понад 40 країн світу на кліматичному саміті COP26 у Глазго зобов'язалися поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці.