Німеччина в ООН порадила Росії не перейматися українською мовою, а подивитися на себе

Поділитися
Німеччина в ООН порадила Росії не перейматися українською мовою, а подивитися на себе Росії не вдалося шантажувати Україну за допомогою ООН
Обговорення в ООН повинно було стати своєрідним сигналом до нового президента України про те, що закон "неправильний".

Росії не вдалося змусити ООН розглядати закон України про державну мову, трактуючи його як загрозу російськомовним жителям України. Судячи з усього, обговорення в ООН повинно було стати своєрідним попередженням новому президенту України про те, що закон "неправильний". Але задумане не вийшло.

Росія в ООН звинуватила Україну, заявивши, що її новий мовний закон порушує Мінські домовленості. У відповідь на це Німеччина заявила, що Росія повинна "подивитися на себе", передає УНН.

"Вважаємо за необхідність, щоб Рада Безпеки вже сьогодні у випереджувальному порядку дала оцінку цьому документу, оскільки він, на наше переконання, прямо порушує дух і букву комплексу заходів по реалізації Мінських домовленостей, які Радбез ухвалив і підтримав своєю резолюцією 2202 від лютого 2015 року", - сказав Постпред РФ при ООН Василь Небензя.

У відповідь на його слова постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойсген заявив, що саме з вини РФ Мінські угоди і не виконуються.

"Росія поводиться послідовно. Навіть після того, як президент Зеленський виграв вибори, в якості першого "позитивного" кроку зі свого боку Росія прийняла закон про паспортизацію. І, незважаючи на всю цинічність, в той же день, після підписання президентом він був представлений тут. Якщо проводити засідання сьогодні - це буде послідовною політикою Росії: вітати у перший день вступу на посаду нового президента таким актом залякування.

Нагадую колегам - коли російський колега сказав, що це не російсько-український конфлікт, а внутрішньоукраїнський - 4 роки тому, через 2 місяці після підписання Мінських угод, російські сили їх порушили, в найперший день напали на населений пункт Дебальцеве, вели військові дії доти, поки не захопили населений пункт.

З самого першого дня договори порушувалися, і донині російські сили не дотримуються режиму припинення вогню і не виводять важкі озброєння... Замість того, щоб закликати виконувати Мінські угоди, думаю, Росії потрібно на себе подивитися і закликати своїх союзників виконувати положення Мінських угод, дотримуватися режиму припинення вогню, вивести важке озброєння і дати можливість спостерігачам ОБСЄ працювати", - сказав він.

Нагадаємо, члени Ради Безпеки ООН проголосували проти проведення засідання, ініційованого російською делегацією про український закон про мову. Таке рішення було прийнято на початку засідання. Проти проведення засідання проголосували шість країн-членів, за - п'ять і чотири - утрималися.

Читайте також: Радбез ООН відхилив розгляд українського "мовного питання" на вимогу РФ

Раніше повідомлялося, що екс-президент Петро Порошенко підписав закон "Про функціонування української мови як державної" 15 травня.

Верховна Рада 25 квітня ухвалила у другому читанні і в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів. Категорично проти прийняття закону виступили фракції "Опозиційний блок" і "Відродження", які після голосування заблокували підписання законопроекту.

У законі прописано, що на загальнонаціональних телеканалах має бути не менше 90% української мови, також у всіх ЗМІ і сайтів повинні бути українські версії сайтів.

Повинні бути організовані курси української мови для дорослих, забезпечена україномовна реклама, вказівники, вивіски, а також україномовні інтерфейси програм і мобільних додатків.

Для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі