Німеччина та Франція недостатньо допомагають Україні і навряд чи активізуються зараз – Politico

Поділитися
Німеччина та Франція недостатньо допомагають Україні і навряд чи активізуються зараз – Politico © Офіс президента
Найпотужніша економіка континенту та його наймогутніша армія недостатньо включилися у війну навіть після оголошення мобілізації в Росії.

Рішення президента Росії Владіміра Путіна частково мобілізувати резервістів є значним загостренням його війни проти України. Протягом наступних тижнів і місяців Кремль може залучити до війни до 300 000 додаткових військових – і це якраз тоді, коли Україна досягла значного успіху на полі бою. Збільшення допомоги Заходу зараз є життєво важливим для Києва, щоб розширювати свої здобутки та нарощувати оборонні позиції, перш ніж у бій вступлять додаткові російські сили. Але не всі західні держави доклали зусиль у цьому відношенні – особливо Париж і Берлін. Про це у своїй статті для Politico пише професор, дослідник Інституту стратегічних досліджень Військового коледжу армії США Джон Р. Дені.

Франко-німецький двигун керує Європейським Союзом понад 70 років. Однак сьогодні цей двигун заглох перед обличчям найбільшого виклику, що постає перед європейською безпекою після закінчення Другої світової війни. Найпотужніша економіка континенту та його наймогутніша армія не впораються з цим моментом. І, на жаль, шанси на те, що будь-яка з них змінить курс низькі.

Відразу після вторгнення Росії в Україну лідери як Франції, так і Німеччини визнали масштаб кризи. Еммануель Макрон підкреслив шкоду, яку Росія завдала європейському миру та стабільності, зазначивши, що у відповідь Захід «не буде слабким» у військовій, економічній та енергетичній сферах. Тим часом канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Путін зруйнував архітектуру європейської безпеки, а російське вторгнення стало переломним моментом і тепер настав час підтримати Україну «в міру наших можливостей».

Проте з тих перших днів дії Франції та Німеччини не відповідали їхній власній риториці. Німеччина місяцями зволікала з надсиланням військового обладнання, яке інші союзники постачали Україні. Після обіцянки поставити реактивні системи залпового вогню, САУ та системи ППО, надто повільний темп доставки поставив під сумнів прихильність Берліна. А явне небажання Німеччини надсилати важку бронетехніку викликало критику з боку українських лідерів.

Тим часом Франція навмисно скорочує свою допомогу в надії зіграти роль нейтрального арбітра після завершення гарячої фази війни. Макрон завдав непоправної шкоди своїм претензіям на лідерство в Європі, коли закликав Україну уникати приниження Путіна. Хоча країна надала Україні наступальну зброю, її кількість навіть менша, ніж від Німеччини.

Зрозуміло, що обидві ці провідні європейські країни не змогли досягти успіху, але з двох дуже різних причин.

Понад пів століття Німеччина дотримується підходу до Росії, заснованого на кооперативних змінах через торгівлю. Тепер, нарешті усвідомивши підхід Москви до нульової суми і її відповідну зневагу до співпраці із Заходом, Берлін намагається змінити свою давню стратегію. Але зміни ніколи не бувають легкими, особливо в Німеччині, і це йде на два кроки вперед і один крок назад.

А для Франції динаміка, про яку йдеться, – це не зміни, а статус-кво. Залишкові ілюзії французької величі лежать в основі спроб Макрона у пошуку невловимої середини між Заходом і Росією. У Європі провідна роль Франції в боротьбі за європейську «стратегічну автономію» в останні роки розглядалася як прихована спроба просувати власні інтереси країни. Однак, намагаючись позиціонувати Францію як практичного, нейтрального арбітра між Україною та Росією, Макрон підірвав репутацію Парижа як захисника західних цінностей та інтересів.

Оскільки гонитва Франції за величчю продовжується, а 50-річна зовнішня політика Німеччини не зміниться миттєво, обидві ці держави навряд чи відіграватимуть провідну роль у допомозі Україні в короткостроковій перспективі. Це особливо проблематично зараз, коли Київ прагне зберегти імпульс після серйозного успіху на полі бою. Попри те, що останніми днями новини з Харківської області були надзвичайно позитивними для Києва, все ще є багато причин вважати, що Росія далека від виходу з конфлікту.

По-перше, прогрес України на півдні залишається повільним і важким. Крім того, Москва зберігає здатність завдавати високоточні удари на великій відстані по українській інфраструктурі. Але найголовніше те, що Росія все ще має як якісні, так і кількісні військові переваги над Україною як у живій силі, так і в техніці.

З усіх цих причин, особливо з огляду на часткову мобілізацію Путіна, війна, швидше за все, продовжуватиметься протягом найближчих місяців, якщо не років. Україна навряд чи залишиться у війні без значної довгострокової допомоги Заходу, зокрема високоточної зброї, яку вони вже використали з успіхом. Але їм знадобиться більше.

Сполучені Штати, Велика Британія, Польща та інші союзники забезпечують підготовку, зброю, досвід і розвідувальні дані. У відповідь на мобілізацію Путіна у Франції та Німеччини також є можливість зробити це, але чи реалізують вони свій потенціал і коли вони це зроблять, ще невідомо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі