FT: Україні доведеться збільшити свою армію наступного року через мобілізацію в Росії

Поділитися
FT: Україні доведеться збільшити свою армію наступного року через мобілізацію в Росії © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
В короткостроковій перспективі російська мобілізація може й не вплине сильно на ситуацію на фронті, однак, наступного року її наслідки можуть стати відчутними.

Відео, на яких видно, як п’яні призовники хитаються і б’ються перед відправкою на службу в армії Росії, говорять, що Владіміру Путіну буде важко створити ефективну бойову силу для війни проти України в ході так званої «часткової» мобілізації.

Чиновники і аналітики як в Україні, так і на Заході ставлять під сумнів здатність Росії створити в короткі терміни наступальні підрозділи з не охочих воювати рекрутів, чий попередній військовий досвід був або коротким, або дуже давнім, або його взагалі не було. Але Москва може відправити нових призовників після кількох тижнів тренувань на окуповані території, щоб зміцнити оборонні позиції, - пише Financial Times.

Через це Україні знадобиться більше солдатів і зброї, щоб визволити захоплені російською армією регіони.

«Звісно, це погані новини для нас. Навіть якщо російські призовники не мотивовані, вони все одно будуть тримати в руках автомат», - сказав виданню неназваний боєць української територіальної оборони.

Міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу сказав, що хоче мобілізувати 300 тисяч чоловіків. Вони можуть стати серйозним підкріпленням для російських військ на фронті. В лютому Москва відправила на війну 180 тисяч солдатів. За більш ніж півроку війни вона втратила близько 80 тисяч бійців вбитими і пораненими, згідно з оцінками США. В розпорядженні України, яка оголосила повну мобілізацію, зараз від 700 тисяч до мільйона солдатів. В Києві очікують, що мобілізовані росіяни опиняться на фронті через приблизно шість тижнів.

«На першій стадії, можливо через півтора місяці, ворог планує закінчити повне комплектування своїх підрозділів, які беруть участь у бойових діях на території України», - сказав виданню український бригадний генерал Олексій Громов.

Він додав, що Росія, швидше за все, відправить до кордонів нових призовників, щоб вивільнити регулярні війська, які базуються там. На другому етапі Росія спробує створити нові «об’єднанні військові формування», доповнені артилерійськими і ракетними підрозділами. Втім, на думку генерала Громова, цей процес може «затягнутися» через дефіцит військових спеціалістів.

«Один з варіантів - це використати їх як піхотинців, щоб стабілізувати розбиті загони на фронті, де мобілізовані будуть не дуже ефективні. Інший варіант - це відправити цю першу мобілізаційну хвилю виконувати менш складні завдання далеко від лінії фронту на окупованих територіях, щоб вивільнити інші російські сили для участі в боях. Серед таких завдань можуть бути такі, що пов’язані з матеріально-технічною підтримкою, або ж з комплектуваннях контрольно-пропускних пунктів», - сказала старший політичний дослідник аналітичного центру RAND Corp Дара Массікот.

Росія буде розриватися між передчасною відправкою нетренованих, неготових до боїв призовників на передову, щоб поповнити виснажені сили, і належною підготовкою цих бійців у спеціальних навчальних центрах.

«Або підкріплення поганої якості зараз, або краще підготовлені сили пізніше», - сказав неназваний західний чиновник, додавши, що Росії, швидше за все, бракує бойових ветеранів, які б могли належним чином підготувати нових рекрутів.

Financial Times пише, що у Росії немає резервів в західному розумінні терміну, який зазвичай означає регулярно треновані сили, закріплені за підрозділами з командирами і логістичною підтримкою. Минулого року Москва намагається щось подібне створити. Але дефіцит кадрів на війні проти України свідчить, що зусилля провалилися.

«Для мобілізації потрібні конкретні військові частини, орієнтовані на розгортання під час мобілізації, а таких в Росії немає або майже немає», - сказав експерт з питань армії РФ Павєл Лузін.

Також в Росії не вистачає тренувальних центрів і персоналу, який би проводив підготовку кадрів. Оскільки такі військові вже давно беруть участь у боях.

«Найкраще підготовлений резерв, швидше за все, вже був використаний в Україні. Тож лишаються не боєздатні частини без бойового досвіду», - сказав експерт французького Інституту міжнародних відносин Дімітрі Мінік.

«Призовники за останні п’ять років будуть мобілізовані зараз в першу чергу. Але ми помітили, що в периферійних регіонах РФ вимоги часткової мобілізації, а саме наявність бойового досвіду і військової підготовки, взагалі ніхто не виконує», - додав експерт.

Збройні сили України можуть спробувати посилити свій контрнаступ восени, перш ніж москва зможе зміцнити свою оборонну лінію. Але цілком можливо, що Києву, зрештою, доведеться збільшити власну армію, щоб зберегти перевагу в живій силі, - сказав виданню неназваний європейський дипломат. Співрозмовник видання вказав на те, що нещодавно український уряд заборонив виїзд з України студентам, які навчаються за кордоном.

Старший науковий співробітник Королівського інституту об’єднаних служб ( RUSI) Джек Вотлінг, допускає, що Росія не намагається зараз створити наступальні сили. Натомість мета її мобілізації - це стабілізувати втрати і зберегти здатність продовжувати війну не лише наступного року, а й довше. Разом з тим, на його думку, Україні доведеться зайнятися підготовкою більшої кількості своїх солдатів, а також добитися збільшення поставок більш сучасної зброї.

«Це означає, що потрібно підготувати нові українські маневрені підрозділи, а також потрібна техніка, щоб протистояти новим російським формуванням навесні», - пояснив Вотлінг.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі