Під час Бухарестського саміту НАТО у 2008 році Німеччина та особисто федеральна канцлерка Ангела Меркель взяла на себе зобов’язання докласти усіх зусиль, аби Україна та Грузія стали членами НАТО. Посол України у Німеччині Андрій Мельник в інтерв’ю німецькому військовому журналу .loyal сказав, що мудрі політичні рішення держав-членів НАТО 2008 року так ні до чого конкретного і не привели.
“Ми б хотіли, щоб обіцяні на той час переговори щодо вступу [в НАТО – мається на увазі ПДЧ] розпочалися ще у 2021 році”, - сказав Мельник.
Він наголосив, що Україна може досягти безпеки свого населення лише тоді, коли стане членом оборонного військового альянсу - такого як НАТО.
"На жаль, наші німецькі партнери не розділяють це бачення, бо вони побоюються, що в такий спосіб начебто зможуть спровокувати Путіна. Проте ця дилема є притягнутою за вуха. Саме входження України, яка як з політичної, так і культурної точки зору є невід’ємною складовою західної спільноти цінностей, до НАТО та Європейського Союзу відповідає інтересам ФРН". - додав посол.
Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".