Нідерланди готові шукати компромісне рішення щодо асоціації України з ЄС

Поділитися
Нідерланди готові шукати компромісне рішення щодо асоціації України з ЄС Незважаючи на відсутність офіційних результатів, нідерландський уряд визнав провал голосування про ратифікацію угоди України з ЄС
Після проведення консультацій з парламентом, уряд королівства буде обговорювати можливість ратифікації договору з Брюсселем та Києвом.

Уряд королівства Нідерландів готовий шукати компромісне рішення за підсумками голландського референдуму, присвяченого питанню про асоціацію України з ЄС. Відповідну заяву було оприлюднено його прес-службою 7 квітня.

Так, незважаючи на відсутність офіційних даних про підсумки голосування, голландська сторона вже зараз визнає, що явка на референдум перевалила за 30%, і більша частина електорату проголосувала проти. Це означає, що процес ратифікації, найімовірніше, буде призупинено.

Наголошується, що у зв'язку з підсумками голосування, уряд королівства проведе консультації з парламентом, своїми європейськими партнерами та Українською стороною. Метою переговорів стане пошук рішення, прийнятного для всіх сторін.

Читайте також: Європейська Рада ухвалила заключний документ щодо біженців

Референдум в Нідерландах з питання про ратифікацію угоди України з ЄС, що відбувся 6 квітня, за попередніми даними завершився перемогою євроскептиків. Згідно з оновленими даними екзит-полу, ратифікацію угоди про асоціацію Україна-ЄС підтримали 38,1% нідерландців, які проголосували на референдумі 6 квітня. Відповідно, кількість противників асоціації скоротилося до 61%, повідомляє голландське видання NOS.

Раніше, президент України Петро Порошенко підкреслив, що результати референдуму в Нідерландах не стануть перешкодою на шляху євроінтеграції України, оскільки згідно з Конституцією і законодавством Нідерландів, голосування має виключно консультативний характер.

У той же час, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що якщо референдум буде визнаний таким, що відбувся, його результати будуть мати наслідки, а Глава МЗС Нідерландів Берт Кундерс, у зв'язку з цим зазначив, що провал голосування – це політичний факт, і що ратифікація не може тривати так, немов нічого не сталося.

Детальніше про політичних відносинах Нідерландів та України, а також про позицію Амстердама з антиросійським санкцій читайтеу спецпроекті "Викрадення Європи. Нідерланди".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі