Нідерландці зробили неочікуваний подарунок Кремлю – The Times

Поділитися
Нідерландці зробили неочікуваний подарунок Кремлю – The Times Нідерландці зробили помилку на референдумі © Twitter/Kysia Hekster ‏
Видання пише, що голландці зробили помилку, не звернувши увагу на те, що їхній референдум стосується саме України, а не чогось іншого.

Голландці проголосували проти ратифікації угоди про асоціацію між ЄС і Україною і тим самим винагородили Володимира Путіна незаслуженою пропагандистською перемогою. Навряд чи багато з тих, хто вчора пішов на референдум, насправді читав документ, обсягом 2135 сторінок.

Про це в редакційній статті видання The Times, додаючи, що прихильники відповіді "ні", швидше за все, зробили свій вибір не на основі умов договору, а опираючись на власні переконання, що ЄС не варто розширюватися на схід. Крім того, на них вплинув страх перед напливом заробітчан з України в їхню маленьку європейську країну.

Британський євроскептик Найджел Фарадж пішов навіть далі. Підтримуючи голландських противників українсько-європейської угоди, він заявив, що це буде початком "повномасштабного народного повстання проти Брюсселя". Він сподівається, що результат вчорашнього референдуму підштовхне Великобританію до виходу з ЄС у липні, а згодом і самі Нідерланди відмовляться від членства.

Видання зауважує, що страхи нідерландців абсолютно не виправдані. Угода про асоціацію між ЄС і Україною стосуються торговельних тарифів і не зобов'язує Європу обіцяти Києву повноцінне членство.

"Ця угода – не більше ніж точка, з якої починаються формальні відносини. Навіть розпливчаті міркування в Брюсселі про те, що Україна може сподіватися на членство через 25 років занадто оптимістичні. Так, більше українців приїдуть Нідерланди, але як туристи і не на довше, ніж на 90 днів. А отримати робочу візу буде так само складно, як і раніше", - пояснює видання.

Також британському референдуму навряд чи можна чомусь повчитися у голландського. Виборці, знаючи, що голосування не відбудеться, якщо на дільницях не буде явки на рівні 30%, дві третіх з них лишилися вдома. Таке рішення частково було продиктовано тим, що нідерландцям байдужа Україна, а частково тим, що референдум "консультативний" і він не обов'язково повинен впливати на рішення уряду.

Найбільший нідерландський урок для Британії полягає в тому, що обидві країни хочуть змінити баланс у європейському проекті і змусити політичний клас діяти більш прозоро. В 2005 році Амстердам проголосував проти конституції ЄС, але її все одно "проштовхнули через чорних хід під виглядом Лісабонської угоди". Багато інших країн також непокояться через те, що інтеграційних процес в ЄС став автоматичним і беззаперечним.

Однак нідерландці зробили помилку не зосередившись на конкретній темі референдуму: ролі України і реакції на загрози на східних кордонах, які з'явилися не через мігрантів, а через марш російських танків.

"Якщо Україні не запропонувати певного рівня зближення з Європою, президент Путін скористається цим", - пише The Times.

Видання нагадує, що прихильники відповіді "ні", такі як правий радикал Геерт Вілдерс, звертали увагу на корумпованість України, пояснюючи цим її недостойність бути союзником ЄС. Його прихильники навіть повторювали риторику Кремля про те, що український уряд – це нібито "фашисти".

Видання звертає увагу на те, що Києву, згідно з угодою з ЄС, доведеться ухвалити низку законів, які націлені на те, щоб вичистити країну від корупції, а також покращити державне управління, підвищити екологічні і економічні стандарти.

"Путін хоче бачити Україну слабкою і розділеною, щоб можна було тримати її в російській сфері контролю. В інтересах ЄС щоб Україна була більш сучасною і надійною. І цього вже було достатньо, щоб проголосувати "за" в Нідерландах. Абсурдно чекати нового голосування з цього ж питання, враховуючи досвід 2005 року. Але час для всього ЄС прокинутися і не дозволити Україні лишитися в лімбі", - йдеться в статті.

В цей же час прем'єр-міністр Нідерландів заявив про неможливість продовжувати ратифікаціюасоціації. Останні дані екзит-полів свідчать, що "проти" асоціації з Україною проголосували 61%, "за" лише 38,1%. При цьому найбільшу інтригу має питання явки - чи буде вона достатньою для необхідних 30%. За останніми даними, явка склала 32,2%.

Раніше глава голландської ініціативної групи по проведенню голосування Арьян ван Диксхорн заявив, що референдум у Нідерландах має далекосяжну мету – вихід країни з ЄС. "Звичайно, нас не хвилює Україна. У нас є мета домогтися виходу Нідерландів з ЄС. Але поки що такий референдум неможливий, ми використовуємо будь-яку можливість, щоб ускладнити відносини Амстердама з Брюсселем", – зазначив ван Диксхорн.

Детальніше про політичних відносинах Нідерландів та України, а також про позицію Амстердама з антиросійським санкцій читайтеу спецпроекті "Викрадення Європи. Нідерланди".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі