Непрозора влада: 13 міськрад облцентрів України не публікують поіменні голосування комісій

Інфографіка
Поділитися
Непрозора влада: 13 міськрад облцентрів України не публікують поіменні голосування комісій © Київська міська рада
На сайтах міськрад Полтави та Ужгорода взагалі немає протоколів засідань деяких комісій, не кажучи вже про "поіменку" 

13 міських рад в обласних центрах України не публікують на своїх сайтах поіменні голосування в комісіях, свідчить дослідження руху "Чесно". 

Антирейтинг прозорості міськрад склали на прикладі голосування в земельних комісіях. Поруч із бюджетною комісією земельна комісія вважається однією із найвпливовіших у міськраді: тут розподіляють невідновлювальні ресурси громади – землю, зелені зони, заплави тощо. 

омісія є першим і важливим фільтром, який може не допускати неякісний або скандальний проєкт рішення до прийняття. Саме на етапі розгляду проєкту рішення в комісії громада може найефективніше долучитися і вплинути на нього", – пояснюють активісти. 

Ситуація з прозорістю голосувань в облцентрах:

  • Поіменне голосування за той чи інший проєкт не можна дізнатися на сайті міськради у таких облцентрах: Ужгород, Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, Хмельницький, Чернівці, Житомир, Вінниця, Київ, Черкаси, Кропивницький, Полтава і Харків.
  • Методом виключення поіменку можна встановити за протоколами у Тернополі, Херсоні, Дніпрі й Чернігові. 
  • Прозоро і докладно поіменне голосування вказується у Львові, Одесі, Запоріжжі, Миколаєві й Сумах.

"Земельна комісія у Києві – одна з найпопулярніших. Тут понад два десятки депутатів напрацьовують усі проєкти рішень, які стосуються земельної чи містобудівної сфери у столиці. Далі ці проєкти із зауваженнями та пропозиціями або без них виносяться на голосування до сесійної зали. Попри те, що засідання земельної комісії Київради транслюється онлайн, зрозуміти, як саме голосує кожен член комісії, неможливо. Голова оголошує загальний результат голосування, а у протоколах засідання комісії не вказується поіменне голосування депутатів", – йдеться у звіті "Чесно".   

Як звичайні люди можуть впливати на рішення міських рад, читайте у статті Андрія Любарця "Чому місцева влада не запитує громаду, як розподіляти її гроші?".  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі