Немчінов про класичний перепис населення: «Є багато способів, але важливо врахувати усіх»

Поділитися
Немчінов про класичний перепис населення: «Є багато способів, але важливо врахувати усіх» "Для того, щоб запустити правильний процес, як мінімум за півтора року до початку необхідно здійснити низку важливих кроків"
«Ми ж розуміємо, що в умовах карантину немає можливості забезпечити безпеку самих переписників, поки немає вакцини».

Міністр Кабінету міністра Олег Немчінов розповів, що перепис населення можна буде провести не раніше 2022 року. Важливо провести саме класичний перепис, оскільки він дасть змогу врахувати абсолютно всіх.  Про це пише видання «Укрінформ» з посиланням на один з телеканалів.

«Для того, щоб запустити правильний процес, як мінімум за півтора року до початку необхідно здійснити низку важливих кроків. Якщо почати цей процес в липні-серпні 2020 року, ми можемо говорити про початок перепису 2022 році», - сказав Немчінов.

Він пояснив, що сьогодні дійсно є багато способів, аби перевірити кількість населення держави. Проте необхідно брати до уваги те, що значна частина досі не користується інтернетом чи іншими електронними гаджетами. Тож, аби нікого не оминути, необхідно користуватися класичним методом.

До того ж, ще одним фактором, за словами Немчінова, який унеможливлює перепис найближчим часом, є пандемія коронавірусу та карантин в Україні.

«Ми ж розуміємо, що в умовах карантину немає можливості забезпечити безпеку самих переписників, поки немає вакцини. Ми не можемо запускати кілька десятків тисяч людей, які повинні фізично контактувати з сотнями та мільйонами громадян», - сказав він.

Нагадаємо, 15 січня на той час міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив про завершення електронного перепису населення. Незважаючи на те, що онлайн на пробний перепис зареєструвався лише 1% українців, а сам перепис критикували за можливу фальсифікацію результатів, в уряді не були впевнені в необхідності проведення традиційного перепису.

Головним аргументом прихильників електронного перепису – з використанням реєстрів – була економія бюджетних коштів (близько 3 млрд гривень). Однак традиційний перепис дозволяє отримати інформацію, яку електронний дати не може. Без перепису неможливо грамотно вибудувати мовну політику, політику доходу, міграційну політику; дізнатися про ситуацію на окупованих територіях; скорегувати вимоги до дитсадків і підхід до боротьби з безробіттям.

Детальніше про те, чому електронний перепис не може стати альтернативою традиційному, читайте в матеріалах Алли Котляр "Як не завалити перепис. Материнські поради" та "Перепис населення або підрахунок поголів'я" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі