"Немає часу просто чекати": Кулеба у Мюнхені розпові, як Захід може допомогит Україні

Поділитися
© МЗС України
Наша сторона досі не розуміє, що є тригером для союзників, аби почати вводити антиросійські обмеження. А робити це потрібно вже зараз, позаяк підстави є. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сьогодні під час "Українського ланчу" у Мюнхені підтвердив погіршення безпекової ситуації в Україні, спричинене обстрілами російських бойовиків та потужною дезінформацією. Він зауважив, що Київ продовжує шукати дипломатичні шляхи для деескалації ситуації, але "все залежить від доброї волі Росії". 

"Я щойно брав участь у зустрічі G7. Мене запитали: що має робити Захід? У вас є пакети санкцій, вони готові. У вас є зброя, якою ви могли б спорядити Україну, аби зміцнити наші оборонні спроможності. Ви можете допомогти нашій економіці, бо Росія намагається зруйнувати її. Ну і активна дипломатія не має закінчуватися, все треба зробити, що можна. І я чітко висловився, можу повторити у тут: вже настав час, коли нейтралітет, неспроможність діяти та бажання почекати - все це грає на руку Росії. Немає часу просто чекати, треба діяти", - зазначив Кулеба.

Основне для України зараз - зрозуміти, що стане для союзників тригером для запровадження санкцій проти Росії, зазначив Кулеба. 

"Ми вважаємо, що вже є підстави запровадити санкції за те, що Росія вже зробила. Ось, наприклад, останніми роками Росія видавала паспорти українцям, що проживають на тимчасово окупованих територіях, а тепер РФ висуває це як аргумент на підтримку своїх дій. РФ за цю паспортизацію насильницьку ніхто не покарав досі", - зазначив глава МЗС. 

Нагадаємо, учора президент США Джо Байден заявив, що він впевнений в тому, що РФ нападе на Україну (щодо Києва у Москви, за даними США, теж є плани) вже найближчими днями. Проте він не відкидає дипломатичний шанс врегулювання ситуації. Згодом в ОП заявили, що наразі "не постає питання, чи не погоджуватися з заявами"американського лідера. 

У Центрі оборонних стратегій проаналізувати ситуацію на Донбасі та порівняли ресурси російських бойовиків й ЗСУ. Експерти зазначили, що реалізація РФ сценарію "повномасштабного вторгнення" є малоймовірною. Але не варто відкидати застосування провокацій.

Про нову колективну угоду і «пекельні» санкції читайте в статті Дмитра Наталухи ""Будапешт-2": 10 кроків, які зупинять Путіна" для читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі