"Не підписати ці документи було б злочином": ексзаступник голови МОЗ відповів на підозру в завданні державі шкоди

Поділитися
Ковтонюк назвав підозру від ДБР несподіванкою та розповів, чому ухвалив згадане в ній рішення.

Колишній заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк підтвердив, що ДБР вручило йому підозру щодо службової недбалості, яка завдала фінансових збитків державі. Він пояснив, що підписання акта закупівлі програмного забезпечення для реєстру донорів стовбурових клітин, яке стало підставою повідомлення, було законним і необхідним для реформи у сфері трансплантації кісткового мозку. Про це Ковтонюк написав у Facebook.

Посадовець зазначив, що повідомлення про підозру було для нього несподіванкою, адже напередодні він сам давав показання Державному бюро розслідувань у цій справі як свідок. “Чесно надав усю відому мені інформацію, відкрито співпрацював зі слідством. Далі - мені раптово вручають підозру”, - сказав Ковтонюк.

До того ж, він відзначив стрімке розповсюдження інформації про справу в медіа “у вигляді маніпулятивних повідомлень від невідомих “джерел””. 

“У розлогому і вкрай маніпулятивному релізі від СБУ (незрозуміло, яке відношення має СБУ до розслідування - його проводить ДБР) є навіть фото зі мною, яке хтось зробив ззаду непомітно для мене, поки мені вручали підозру. Я навіть не знав, що людина, яка фотографує, була у кімнаті”, - заявив Павло Ковтонюк.

Ексзаступник голови МОЗ розповів, що ДБР не звинувачує його у присвоєнні коштів чи допомозі комусь у цьому, а лише в злочинній недбалості на посаді. Слідчі спираються на його підпис під документами про закупівлю програмного забезпечення, яке, за їхніми даними, згодом не використовувалося.

За словами Ковтонюка, він дійсно підписав згадані документи наприкінці 2018 року, хоч і не займався в міністерстві цією темою, оскільки профільного заступника не було на робочому місці. Потім їх завірили належним чином, а закупівлю провели відповідно до законодавства.

“Закупівлю важливо було завершити до кінця місяця. В нашій команді не було прийнято прикриватися тим, що це не моя тема чи уникати відповідальності. А відповідальність була велика. Якби не провели закупівлю, то наступного 2019 року не змогли б проводити довгоочікувану реформу у сфері трансплантації кісткового мозку від неродинних донорів”, - пояснив посадовець.

Він додав, що такі операції до початку повномасштабної війни РФ проти України щороку були необхідні для 70-100 дітей із тяжкими хворобами. За даними Ковтонюка, наша держава хотіла інтегруватися у велику міжнародну базу донорів для дітей і дорослих у 2019 році, для чого і потребувала того самого реєстру.

“Саме тому я підписав ці документи. Думаю, саме не підписати їх було би злочином. Якби я повернувся в той день, я би підписав їх знову”, - наголосив ексзаступник міністра.

Павло Ковтонюк пояснив, що поки лише отримав підозру - розслідування продовжується, а суд ще не відбувся. Водночас, у нього виникає багато запитань щодо значної швидкості вручення підозри і високої медійності справи.

“У мене такі ж відчуття, які були у часи, коли наша команда була у МОЗ, під постійними атаками. Буду захищати свою репутацію і не маю сумнівів у результаті”, - підсумував він.

Нагадаємо, що закупівлі для створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації Міністерство охорони здоров’я України розпочало у жовтні 2018 року. Створення ЄДІСТ було першочерговим завданням для запровадження трансплантації в Україні. Лише у 2018 році на її створення планували витратити з держбюджету 28 млн грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі