Соратники Януковича - брати Клюєви, знову уникли виплати багатомільярдних боргів, знову державному банку

Поділитися
Соратники Януковича - брати Клюєви, знову уникли виплати багатомільярдних боргів, знову державному банку © ZN.UA
Клюєви дуже вдало для себе кредитувалися в державних банках на десятки мільярдів.

Господарський суд м.Києва визнав банкрутом компанію братів Клюєвих ПАТ "Актив-страхування", яка була винна державному "Укрексімбанку" 7,06 млрд грн. Це випливає з повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, оприлюдненого на сайті Вищого господарського суду України.

Ініціатор процедури банкрутства ПрАТ "Актив-Страхування" виступив сам державний банк.

При цьому, привертають увагу схеми та суми, які Клюєви не повернули державному банку.

Згідно з судовими матеріалами, "Актив-Страхування", яке належить братам Клюєвим виступило поручителем по кредитах, які "Укрексімбанк" видав іншому підприємству, яке також пов'язували з братами Клюєвими - "Заводу напівпровідників".

Спочатку, у 2015 році, під банкрутство пішов "Завод напівпровідників". Господарський суд Запорізької області визнав завод банкрутом у 2016 році.

У листопаді 2021 року та квітні 2022 року "Укрексімбанку" не вдалося продати права кредитної вимоги до "Заводу напівпровідників" на 10,66 млрд грн та до “Укрпідшипника” (теж з орбіти Клюєвих, яке було визнане банкрутом постановою Госпсуду Донецької області від у липні 2018 року) на 1,74 млрд грн.

У червні 2022 року суд визнав права вимоги "Укрексімбанку" до компанії Клюєвих "Актив-Страхування", як до поручителя кредиту "Завод напівпровідників", на 7,06 млрд грн.

А вже за три місяці - 21 вересня 2022 року Госпсуд м. Києва визнав банкрутом ПрАТ "Актив-Страхування" і відкрив ліквідаційну процедуру.

Загалом, підприємства Клюєвих, що збанкрутували, винні лише "Укрексімбанку" 12,4 млрд грн. Проте, судячи з перебігу подій, цих грошей держава вже ніколи вже побачить.

Нагадаємо, братам Клюєвим вже не вперше вдається уникнути виплати боргів державним банкам.

Так, у 2015 році "Ощадбанк" повідомляв про заборгованість корпоративних клієнтів у Криму на 650 млн дол., причому як зазначалося, 94% цього портфелю – це були позики на будівництво 16 сонячних електростанцій, які пов'язували з Клюєвими. Згодом була інформація, що "сонячні" проєкти Клюєвих на континентальній частині України перейшли під контроль китайської корпорації CNBM.

А в першому півріччі 2020 року, за даними ЗМІ, "Ощадбанк" списав з балансу як непрацюючі борги "сонячних" проєктів "імені" Клюєвих у Криму на понад 20 млрд грн.

При цьому, наприклад у 2019 році, згідно щорічного рейтингу 100 найбагатших українців від журналу НВ і компанії Dragon Capital, статки братів-втікачів Андрія та Сергія Клюєва зросли на 258% порівняно з минулим роком.

До речі, того ж 2019 року посли Європейського Союзу погодили виключення Андрія Клюєва із санкційного списку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі