Статки братів-втікачів Андрія та Сергія Клюєва у цьому році зросли на 258% порівняно з минулим роком, свідчить щорічний рейтинг 100 найбагатших українців від журналу НВ і компанії Dragon Capital.
Андрій Клюєв очолював Адміністрацію президента за часів президентства Віктора Януковича (засуджений за держзраду, втік до РФ), його брат Сергій – колишній народний депутат чотирьох скликань Верховної Ради.
Після Революції Гідності обидва втекли з України, ЄС наклав на них санкції, які серед іншого передбачали заморожування активів втікачів у Європі. Однак у 2018 році санкції зняли.
Різким зростанням вартості активів у цьому році брати завдячують успішній роботі компанії "Укрграфіт" - провідного вітчизняного виробника графітованих електродів для електросталеплавильних, руднотермічних та інших видів електричних печей.
До п'ятірки лідерів по зростанню статків в процентному співвідношенні потрапили також Вадим Столар (компанія з управління активами "Гарантія"), Юрій Бойко ("Укрістгаз"), Володимир Зубик ("Інтергал-Буд") і Роман Лунін ("Рітейл Груп").
Антилідерами стали Валерій Коротков ("Астарта"), Олексій Мартинов (група "Приват"), Євген Сігал ("Агромарс"), Костянтин Жеваго (Ferrexpo) і В'ячеслав Богуслаєв ("Мотор Січ").
В Україні Андрій Клюєв підозрюється у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовим становищем і у змові з групою осіб (упродовж травня 2010 – квітня 2011 р.).
В 2018 році суд Європейського Союзу анулював санкції проти Клюєва, які були введені в березні 2017 року. У березні цього року Інтерпол виключив Клюєва зі списку розшукуваних осіб.
Андрій Клюєв очолював АП Януковича в січні-лютому 2014 року. Тричі обіймав посаду віце-прем'єр-міністра України, був одним із керівників "Партії регіонів". Також може бути причетний до масових вбивств на Майдані та розгону студентського протесту в листопаді 2013 року. Клюєв був оголошений в розшук ще в 2014 році. СБУ встановила, що він перебуває в Росії.