Нацполіція відмовила НАБУ в подачі Бахматюка в бази Інтерполу - ЗМІ

Поділитися
Нацполіція відмовила НАБУ в подачі Бахматюка в бази Інтерполу - ЗМІ У Нацполіціі кажуть, що знають точній адреса проживання Бахматюка в Австрії
Нацполіція повідомила, що сторона захисту інформувала НАБУ про місце проживання бізнесмена в Австрії.

Нацполіція України відмовила Національному антикорупційному бюро у використанні системи Інтерполу, Європолу та інших подібних інструментів з метою розшуку бізнесмена Олега Бахматюка.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело, знайоме з ходом розслідування справи VAB Банку.

Як зазначається, Департамент міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіціі у відповідь на запит НАБУ повідомив, що підстави для коректного і правомірного використання систем міжнародного розшуку немає, оскільки місце проживання Бахматюка відомо.

За даними джерела, департамент отримав відомості про адресу проживання Бахматюка в Австрії, а австрійська сторона без використання системи Інтерполу підтвердила правильність і актуальність цих відомостей центральному реєстру Австрії.

Також співрозмовник агентства додав, що Нацполіція також зазначила, що сторона захисту інформувала НАБУ про місце проживання бізнесмена.

У департаменті зазначили, що питання затримання, арешту і екстрадиції Бахматюка в такому випадку виходять за межі його компетенції.

Джерело уточнило, що НАБУ зверталося до Нацполіціі з цього питання в кінці листопада, а описаний вище відповідь надійшла на початку грудня.

Нагадаємо, 27 листопада стало відомо, що Офіс генерального прокурора Ірини Венедиктової відмовився підписувати запит до Австрії про екстрадицію Бахматюка.

Зазначимо, що Офіс Венедиктової з червня блокував екстрадицію Бахматюка, якого підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту.

Раніше Верховний суд України визнав незаконним рішення правління Національного банку, спрямовані на виведення з ринку банку "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка.

За даними наслідку, Олег Бахматюк в жовтні 2014 року отримало 1,2 млрд гривень стабкредиту від Національного банку України для VAB-банку з наданням завідомо неліквідного забезпечення.

Також Бахматюка підозрюють, в тому, що він спільно з менеджментом VAB-банку організував фінансові операції з незаконно отриманими стабкредитом, спрямовані на маскування джерела їх походження та їх місцезнаходження.

28 травня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відправила колишнього власника ліквідованого «VAB-Банку" Бахматюка під варту заочно, тим самим дозволивши Інтерполу почати його розшук,

У листопаді 2019 року Бахматюка оголосили в розшук. Бізнесмен, перебуваючи за кордоном, висловив готовність спілкуватися з НАБУ через адвокатів, а також за допомогою відеозв'язку.

Детальніше про те, хто й чому зливає справу щодо виведення коштів з «ВіЕйБі Банку» читайте в статті Василя Білецького "Між ГПУ і Бахматюком" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі