Загальні наслідки виключення РФ із Ради Європи для осіб, що перебувають під юрисдикцією держави-агресора, дуже невтішні та навіть жахливі, пише у статті суддя Верховного суду України Тетяна Анцупова.
“Право на життя, заборона катування, заборона рабства і примусової праці, право на свободу та особисту недоторканність, право на справедливий суд, ніякого покарання без закону, право на повагу до приватного і сімейного життя, свобода думки, совісті та релігії, свобода вираження поглядів, свобода зібрань та об’єднання, заборона дискримінації, захист права власності — це далеко не повний каталог прав і свобод, міжнародні гарантії щодо захисту яких втрачає населення Росії. Так само, як втрачає надію на розвиток демократичних інституцій і на вільні вибори. Втрачає саме надію, тому що не можна втратити те, чого не існувало”, - наголосила вона.
Правозахисний рух у РФ, як і адвокатська діяльність, позбавлені тепер змісту і сенсу, пыдкреслила суддя Анцупова.
“Величезний полк дипломатів і службовців, які працювали в інституціях Ради Європи та постійному представництві Росії при Раді Європи, будуть звільнені, але навряд чи захочуть повертатися додому”, - додала вона.
Заяви офіційних осіб РФ про доцільність повернення до смертної кари як покарання за особливо тяжкі злочини — дуже реалістичний сценарій у близькій перспективі. За відсутності справедливого суду та правосуддя як такого це є поверненням до інквізиції, каже суддя Верховного Суду України.
“Унаслідок виключення Росії з Ради Європи для осіб під її юрисдикцією перестають діяти правові й політичні механізми Ради Європи. Припиняються моніторингові візити і відповідні звіти ПАРЄ, місії спостерігачів на виборах, візити та доповіді комісара Ради Європи з прав людини та багато інших моніторингових механізмів. Після рішення Комітету міністрів Ради Європи від 25 лютого 2022 року про призупинення прав на представництво РФ у двох статутних органах відбулося призупинення її представництва в усіх комітетах Ради Європи”, - підкреслила суддя Анцупова.
Про наслідки виключення Росії зі складу Ради Європи для російської держави та її громадян — читайте в статті судді Верховного суду України Тетяни Анцупової «У Страсбурзі спустили прапор Росії».