Національна поліція уклала три угоди з ФОП "Володимир Плигачов", фігурантом справи про "рюкзаки Авакова", на постачання формених кашкетів загальною вартістю 2,2 млн гривень.
За інформацією "Вісника держзакупівель", угоду було укладено за переговорною процедурою в квітні минулого року, повідомляє "Українська правда".
Відзначається, що крім рюкзаків і кашкетів МВС Плигачов більше не вигравав тендерів.
Відомо, що підприємець проходить у так званій справі "рюкзаків Авакова", у лютому 2015 року він паралельно з компанією "Дніпровенд" взяв участь в переговорній процедурі МВС по закупівлі 1 тисячі рюкзаків для бійців АТО за 2,1 млн гривень.
Як встановили детективи Національного антикорупційного бюро, ФОП Плигачов у даній закупівлі виступив у ролі посередника.
Повідомляється, що 23 і 30 березня, а також 6 квітня 2015-го МВС перерахувало 2,1 млн гривень на рахунок Плигачова. Той 24 березня та 6 квітня оплатив 214 тисяч гривень на рахунок погашення заборгованості за пошиття рюкзаків ТОВ "Німфея".
"На допиті офіційний представник Плигачова не зміг пояснити, яким чином ФОП отримав офіційне запрошення до участі в переговорній закупівлі від МВС. На думку детективів, така дивна ситуація свідчить про змову між Плигачовым і чиновниками міністерства", - сказано в повідомленні.
Нагадаємо, що 31 жовтня в рамках розслідування справи про так звані "рюкзаки Авакова" були затримані син голови МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар, а також підприємець Володимир Литвин.
Наступного дня суд відпустив усіх трьох підозрюваних під особисте зобов'язання, а Авакова-молодшого – зобов'язав носити електронний браслет.
У НАБУ наполягають, що закупівля МВС рюкзаків за завищеними цінами у 2015 році завдала державі збитків на суму 14 млн гривень, відповідне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ політичними, а не юридично обґрунтованими.
Як повідомляли ЗМІ, в лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,5 мільйонів гривень та ПП "Плигачов" на 1 тисячу рюкзаків вартістю 2,1 мільйона гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.
Нагадаємо, що в лютому 2016 року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чоботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за заздалегідь завищеною ціною.
Як відомо, навесні 2016 року НАБУ отримало в підслідність провадження щодо розкрадання у великих розмірах та зловживання службовим становищем у керівній структурі МВС при закупівлі за завищеною ціною шести тисяч тактичних рюкзаків для потреб підрозділів в АТО.
23 березня 2016 року за рішенням суду детективи НАБУ отримали доступ до рахунків компанії "Дніпровенд", яку пов'язують з сином голови МВС Олександром Аваковим.
Детальніше про політичне підґрунтя справи про "рюкзаки Авакова" читайте в матеріалі Юлії Мостової "Рюкзаки з подвійним дном" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".