У МВС і НАБУ прокоментували затримання у справі щодо "рюкзаків Авакова"

Поділитися
У МВС і НАБУ прокоментували затримання у справі щодо Співробітники НАБУ провели обшуки у справі про закупівлю рюкзаків МВС © Прес-служба Кабміну України
Сьогодні детективи бюро провели ряд обшуків та затримали трьох підозрюваних.

У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ з розслідування справи про закупівлю рюкзаків політичними, а не юридично обґрунтованими, повідомляє прес-служба відомства на своїй сторінці в Facebook.

У МВС зазначили, що в рамках досудового розслідування за рішенням слідства Державною фінансовою інспекцією була проведена позапланова ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності МВС. За результатами ревізії щодо кількості рюкзаків, кількості лотів та загальної вартості закупівлі у сумі 16 595 000 гривень порушень не встановлено.

Також у відомстві заявляють про те, що рішенням Окружного адміністративного суду Києва відмовлено заявнику визнати протиправними дії посадових осіб МВС під час проведення переговорної процедури закупівлі рюкзаків 16 лютого 2015 року. Рішенням суду в повному обсязі відмовлено у задоволенні позову у зв'язку з відсутністю, на думку суду, істотних порушень норм права при проведенні процедури закупівлі рюкзаків.

"Під час ревізії досудове слідство не отримало доказів, що поставки рюкзаків відбулися не в повному обсязі, замість того, МВС надало НАБУ належні докази сумлінного виконання переможцями торгів договорів з постачання рюкзаків", - сказано в заяві.

У міністерстві також стверджують, що до справи залучено сфальсифіковане відео з розмовами на той час заступника міністра Сергія Чоботаря і нібито сина Арсена Авакова, справжність якого не була доведена слідством.

"МВС України наполягає, що процедура закупівлі була здійснена комітетом з конкурсних торгів за правилами і вимогами, передбаченими Законом України "Про державні закупівлі" і відомчими актами МВС України", - підкреслили у відомстві.

Крім того, в МВС заявили про те, що на Авакова, членів його сім'ї та найближчих колег поширюється недостовірна інформація, спрямована на дискредитацію міністра як політика і нівелювання заходів, які вживаються установою для осучаснення та оздоровлення правоохоронної і судової системи та захисту держави від російської гібридної агресії.

У свою чергу детективи НАБУ повідомили про те, що провели сьогодні ряд обшуків, в результаті яких за підозрою в розтраті понад 14 млн гривень затримали трьох осіб: колишнього заступника міністра внутрішніх справ України, представника фірми-переможця тендеру на поставку рюкзаків і ще одну приватну особу.

Наголошується, що на даний момент вирішується питання про повідомлення їм підозри. Правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Як стверджують в НАБУ, в 2015 році затримані особи були причетні до закупівлі за рахунок МВС рюкзаків за ціною, істотно більш високою, ніж середньоринкова. Зазначається, що товар не був поставлений вчасно і до того ж не відповідав вимогам, встановленим МВС, в результаті чого державі було завдано збитків у розмірі понад 14 млн гривень.

"На даний час проводяться невідкладні слідчі дії. Встановлюється коло причетних осіб. Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснює з 2016 року", - сказано в повідомленні на сайті бюро.

Нагадаємо, що сьогодні детективи НАБУ прийшли з обшуком до сина глави МВС Арсена Авакова. Сам міністр підтвердив це повідомлення. Як інформували ЗМІ, обшуки проходили в рамках досудового розслідування по рюкзаках, які міністерство закупило в кінці 2014 - на початку 2015 року.

Пізніше в НАБУ підтвердили проведення обшуків у справі про закупівлю рюкзаків МВС. Також був затриманий син Авакова Олександр.

Як повідомили очевидці в Facebook, під час обшуку в будинку Олександра Авакова за адресою Мироносицька, 22 всі входи були заблоковані невідомими людьми для запобігання роботи співробітників НАБУ. Крім того, представників НАБУ блокували і поліцейські, які оточили периметр навколо нібито "замінованого" будинку.

Як повідомляли ЗМІ, в лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,5 мільйонів гривень та ПП "Плигачов" на 1 тисячу рюкзаків вартістю 2,1 мільйона гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.

Нагадаємо, що в лютому 2016 року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чоботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за заздалегідь завищеною ціною.

Як відомо, навесні 2016 року НАБУ отримало в підслідність провадження щодо розкрадання у великих розмірах та зловживання службовим становищем у керівній структурі МВС при закупівлі за завищеною ціною шести тисяч тактичних рюкзаків для потреб підрозділів в АТО.

23 березня 2016 року за рішенням суду детективи НАБУ отримали доступ до рахунків компанії "Дніпровенд", яку пов'язують з сином голови МВС Олександром Аваковим.

У вересні поточного року в інтерв'ю DT.UA директор НАБУ Артем Ситник розповів про те, що розслідування справи про "рюкзаки Авакова" поступово просувається. Так, співробітники бюро виконують і обговорюють вказівки САП. Крім того, і в прокуратурі присутні певні дискусії у цій справі, зазначив Ситник.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі