НАБУ затримала Кауфмана та Грановського

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
НАБУ затримала Кауфмана та Грановського © InVenture
"Партнери" продовжували справу Володимира Галантерника і тримали під контролем практично всі питання економічного життя Одеси.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура  затримали трьох осіб за підозрою у створенні злочинної організації та вчиненні корупційних злочинів в Одесі. Як повідомили джерела ZN.UA, серед затриманих одеський бізнесмен Борис Кауфман і його багаторічний партнер Олександр Грановський.

Згідно з повідомленням НАБУ, попередня правова кваліфікація — ч.1 ст.255, ч.3 ст.369 КК України.

«Наразі йдеться про двох організаторів та їхню довірену особу. Однак слідство встановлює й інших учасників злочинного угрупування», - заявили в бюро.

НАБУ

За даними детективів, що восени 2021 року, після викриття детективами НАБУ та прокурорами САП злочинної організації, що спеціалізувалася на корупційних схемах незаконного вибуття майна з комунальної власності Одеси (мова йде про угрупування відомого одеського бізнесмена  Володимира Галантерника, який перебуває у розшуку, - ред), на її місті з’явилася нова. 

«Ця організація взяла під контроль практично всі питання економічного життя міста, серед яких взаємодія з забудовниками, закупівлі коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств, інші аспекти взаємодії з бізнесом», - зазначають в НАБУ масштаб злочину.

Зокрема, вони налагодили схему системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради. 

Нагадаємо, Володимиру Галантернику, якого називали тіньовим господарем міста, в Одесі належить частина ринків "Привоз", "7-й кілометр", торгово-розважальних центрів City Center, City Center "Котовський", Аркадія Сіті і бутик-готель "De Paris".

6 жовтня 2021 року генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала 5 підозр у справі, яка стосується заволодіння землею в Одесі. Три з них стосуються чинного мера Геннадія Труханова, Володимира Галантерника та колишнього прокурора Одеської області Олега Жученка. 

За версією слідства, група з 16 осіб організувала схему роздачі землі громади. Ділянки видавалися заздалегідь визначеним фірмам, без конкурсу. Гроші за них забудовники виплачували учасникам схеми, які організовували ухвалення «потрібних» рішень Одеською міськрадою. Внаслідок діяльності організації громада втратила шість земельних ділянок в центрі міста і на узбережжі (загальна площа 15,9 га), сума збитку – 689 млн грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі