На саміті Україна-ЄС, який вже завтра відбудеться в Брюсселі, сторони підпишуть три угоди на суму 60 мільйонів євро, напередодні саміту розповів високопоставлений європейський чиновник.
Він сказав, що підпишуть угоду щодо підтримки ЄС стійкості регіону на суму 30 млн євро, угоду у сфері можливостей громадянського суспільства в Україні на 20 мільйонів євро та угоду в рамках кліматичного пакета, спрямовану на розвиток сталого розвитку на 10 млн євро.
"І ми хочемо працювати тісніше з Україною над багатьма іншими речами", - додав чиновник на відеоконференції, анонсувавши, що на саміті представники України та ЄС обговорять також пандемію коронавірусу, виконання Угоди про асоціацію і реформи, а також ситуацію в Донбасі.
"У центрі - обговорення реформ. У цьому відношенні Україна досягла значного прогресу, але важливо, щоб це тривало, попри внутрішні виклики", - підкреслив чиновник.
На саміті Україна-ЄС також обговорять макроекономічну стабільність, виконання нашою країною міжнародних зобов'язань і необхідність незалежності Національного банку України.
"Ми очікуємо, що лідери підтвердять свої зобов'язання посилювати політичну асоціацію та економічну інтеграцію України на основі чинної угоди", - додав він.
За його словами, ЄС очікує посилення секторальної інтеграції з Україною, зокрема, в секторі цифрових телекомунікацій, кібербезпеки, а також у сфері "Зеленого угоди" (EU Green Deal) - навколишнього середовища, енергоефективності.
"Існують проблеми реформ і занепокоєння, яким ми дуже відкрито ділимося з нашими українськими партнерами, особливо, щодо необхідності домагатися сильнішої інституціоналізації верховенства права в слідчій стороні в антикорупційних інституцій, а також в прокурорській та судовій сторонах", - сказав чиновник.
В ЄС також наголосили, що зміна правил держзакупівель в Україні не буде відповідати Угоди про асоціацію.
"Є пропозиції обмежити закупівлі місцевими компаніями, що не буде в дусі угоди. Я сподіваюся, що це також може бути розглянуто в дусі доброї співпраці", - сказав інший чиновник з ЄС.
Раніше Надзвичайний і Повноважний посол Костянтин Єлісєєв в своїй статті для ZN. UA писав, що в перший рік президентства Володимира Зеленського процес зближення України з Євросоюзом загальмувався, а реальна інтеграція в НАТО була фактично поставлена на паузу. Про це свідчать і програми уряду президента Зеленського, і реальні дії "Слуг народу" щодо згортання широкого спектра впроваджених євроінтеграційних реформ, перш за все в області антикорупційної політики.
На яких дипломатичних напрямках сконцентрував зусилля Володимир Зеленський в перший рік на посаді президента, які провали допустив і в чому досяг успіху, аналізує Надзвичайний і Повноважний посол Костянтин Єлісєєв в статті "Дипломатія епохи президента Зеленського. Рік перший" в ZN.UA.
Протягом 2020 року Євросоюз повинен був розпочати втілення Європейського зеленого курсу, до якого мала б приєднатися і Україна, але наразі ця співпраця під загрозою. Чому ми не можемо втратити шанс співпраці з ЄС урамках «Зеленої Угоди» розповідають Андрій Чубик та Олег Савицький у статті "Україна та Європейський зелений курс: ми за чи проти?"