На призначенні Венедіктової генпрокурором наполягали Єрмак і Шефір – експерт

18 березня, 2020, 08:30 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Першим кандидатуру Венедіктової Зеленському запропонував Стефанчук, але тоді президент визнав її недостатньо досвідченою і компетентною для цієї посади.

На призначенні Венедіктової генпрокурором наполягали Єрмак і Шефір – експерт
Венедіктова переконала Зеленського лояльності © president.gov.ua

В якості кандидата на пост генерального прокурора після звільнення Руслана Рябошапки в Офісі президента розглядали три кандидатури. Вакантну посаду потенційно могли зайняти народний депутат Сергій Іонушас, заступник керівника ОП Андрій Смирнов і в. о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова, пише головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов у своєму матеріалі для ZN.UA.

Зрештою, Зеленський під впливом свого радника Сергія Шефіра і голови ОП Андрія Єрмака зупинився на Венедіктовій. За інформацією Лємєнова, вибір був обумовлений не компетентністю і професійними якостями, а особистою відданістю, яку продемонструвала тимчасова керівниця ДБР.

"Нинішній керівник офісу Зеленського Андрій Єрмак разом із радником президента Сергієм Шефіром переконали главу держави, що найкраща кандидатура - максимально лояльна Ірина Венедіктова: красиво і корисно", - пише автор.

Сильнішого кандидата Андрія Смирнова "завернули" через побоювання, що в своїх діях він може орієнтуватиметься не лише на Офіс президента

"Варіант зі Смирновим розглядався як найсерйозніша альтернатива нинішньому генпрокурору. Але команду Зеленського злякала навіть не афілійованість Смирнова з ексюристом Януковича Андрієм Портновим та іншої регіональної братією. До речі, тут президент взагалі не бачить особливих проблем. Їх турбувало те, що на Смирнова впливатиме "боковий вітер", що може поставити під сумнів виняткову підпорядкованість генпрокурора хлопцям з Банкової", - пояснив експерт.

Лємєнов також повідомив, що призначити Венедіктову генпрокурором Зеленському нинішній віцеспікер Руслан Стефанчук пропонував ще в 2019 році.

"Правда, тоді після співбесіди Зеленський зробив висновок: ще слабенька, недосвідчена для відповідної посади на Різницькій", - стверджує експерт.

Він також повідомляє, що на Банковій вже підшукали Венедіктовій двох досвідчених заступників: колишнього заступника голови ГПУ Сергія Кізя (креатура олігарха Ігоря Коломойського) та експрокурора Харківської області Юрія Данильченка.

"Обидва мають досвід, компетенцію, вищу за ту, що є в шефіні, та яскраву комерційну жилку. Це є ключовим ризиком у такій конструкції, коли недосвідчену очільницю "підстраховують" двома тертими прокурорськими кітелями, які зможуть конвертувати розпис "офіцера правосуддя" у своєрідні бенефіти", - констатує Лємєнов.

Як повідомлялося, 27 березня президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ірини Венедіктової генпрокурором. Запропоновану Зеленським кандидатуру підтримали 269 народних депутатів. При цьому у фракції "Слуги народу" не вистачило власних голосів для прийняття рішення. Зеленському допомогли "Опозиційна платформа – За життя", групи "За майбутнє", "Довіра" та позафракційні депутати.

Related video

Детальніше про перспективи прокуратури та ДБР в конктексте кадрових перестановок читайте в матеріалі Олександра Леменова "Як Зеленський міняє "своїх людей" ZN.UA.

За матеріалами: DT.UA / Підготував/ла : Сергій Жуков
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК