На місцевих виборах у Києві можливий другий тур – опитування

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
На місцевих виборах у Києві можливий другий тур – опитування © Фото пресс-службы "УДАР"
Чинний мер Віталій Кличко має рейтинг у 47%, але йому у спину дихає конкурент від «Голосу».

Полную версию материала в формате лонгрида, можно посмотреть здесь.

На місцевих виборах у Києві цілком можливий другий тур, свідчать дані опитування проведеного соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Рейтинг Віталія Кличка за 18 днів до виборів не подолав позначки в 50%, залишившись на рівні 47%.

Його найближчий конкурент – висуванець «Голосу» Сергій Притула, який має підтримку серед 10% опитаних киян.

У трійці лідерів із рейтингом у 9% – кандидат у мери від «Опозиційної платформи-За життя» голова столичної адміністрації часів Януковича Олександр Попов.

«Слуга Народу» висунула на вибори Ірину Верещук, яка за результатами праймеріз «слуг» обійшла бажаючого поборотися за цю посаду депутата Миколу Тищенка. Її підтримують 6% опитаних киян.

Попри активну «бордову» кампанію, не зміг пробитися у першу трійку власник мережі Eurolab Андрій Пальчевський. Його рейтинг – 5%.

Висуванець «Батьківщини» – Олексій Кучеренко. Колишній народний депутат і екс-міністр ЖКГ має 2% підтримки киян.

Рейтинги інших кандидатів на крісло голови столиці України виглядять так: Олексій Гончаренко – 3%, Борислав Береза і Михайло Добкін – по 2%, Микола Томенко, Андрій Ільєнко, Вадим Рабінович – по 1%.

Серед партій, які розраховують на портфелі у міськраді, у лідерах «Європейська Солідарність» із підтримкою у 22%. За кілька місяців політсила змогла наростили рейтинг із 7% у лютому.

Друге місце ділять «Слуга Народу» та «Удар» Кличка із рейтингом у 13%. На третьому – «ОПЗЖ» і «Голос» із 7% підтримки кожна. У «Партії Шарія» – 6%, у «Батьківщини» – 5%.

По 3% рейтингу мають «Перемога Пальчевського» та «Сила і честь». ВО «Свобода», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Екологічна альтернатива», «Українська стратегія Гройсмана», «Еко Партія Берези», «За майбутнє», «Демократична сокира», «Наш край», «Єдність» і «Опозиційний блок» мають по 1%.

ZN.UA

Виборець «ЄС» – людина віком від 40 до 59 років (22 та 25% у цих вікових групах) середнього достатку (29% практично ні в чому собі не відмовляють, 26% можуть купити все, крім нерухомості). Чоловіків більше, ніж жінок (21% проти 19%).

Партію влади підтримує переважно молодь: 20% виборців віком від 18 до 29 років, яка може купити собі все (12%) чи майже все (12% опитаних не можуть придбати квартиру чи дім, інші 12% - дорогі речі). Чоловіків серед виборців «слуг» 14%, жінок –  10%.

УДАР підтримують молоді жителі столиці (17% у віковій групі 30-39 років), які можуть купити собі майже все, що захочуть (13% опитаних не можуть придбати квартиру чи дім, 14% - дорогі речі). Жінок значно більше - 13% проти 10% чоловіків.

ZN.UA

ZN.UA

Основними факторами, що впливають на вибір політсили, кияни називають солідарність з позицією партії у загальноукраїнських питаннях (36%) і симпатію до лідера (19%). На третьому місці - позиція політсили щодо місцевих питань (14%).

Сім відсотків опитаних повідомили, що їм подобаються висунуті партією кандидати в мери і депутати міськради, ще 14% вважають її кращою альтернативою чинній місцевій владі. І лише 1% опитаних містян повідомили, що при виборі орієнтувалися на програму політсили.

Опитування проведене соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI). Дані збирали в місті Київ 20-22 вересня 2020 року методом телефонного інтерв'ю (CATI). Розмір вибірки становить n = 600 постійних жителів міста віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною. Статистична похибка не перевищує 4%.

*Матеріал написаний в рамках проекту «Місцеві вибори-2020. Країна по поличках », який здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження ». Позиція авторів не обов'язково збігаються з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Матеріал «Країна по поличках. КИЇВ» публікується в рамках нового проєкту ZN.UA «Країна по поличках», присвяченого місцевим виборам в Україні. Весь проєкт доступний українською і російською мовами.

Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі