На 16 вакансій ВККС претендують 250 кандидатів

Поділитися
На 16 вакансій ВККС претендують 250 кандидатів © Pixabay
Це рекордний конкурс на суддівську посаду.

На 16 вакансій членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів подали заявки 250 кандидатів, повідомив юрист,  голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

«Це більше, ніж 15 людей на місце. Я такого конкурсу на суддівські посади не пам'ятаю. Для порівняння - і до Верховного суду, і Вищого антикорупційного суду було десь біля 9», - зазначив він.

Водночас Жернаков повідомив, що серед кандидатів є чимало авторитетних суддів, адвокатів, науковців і інших юристів-практиків. Однак така кількість претендентів створить шалене навантаження і на Конкурсну комісію з добору членів ВККС, і на всіх тих, хто аналізує кандидатів і слідкує за процесом.

«Але це й дуже високий шанс, що в фінал потраплять дійсно достойні 32 фіналісти. А вже з них Вища рада правосуддя має вибрати 16 членів ВККС. Це ще одна причина чому конкурс до ВРП, який зараз триває, має завершитися з найкращим результатом», - підкреслив юрист.

Зауважимо, що Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя найближчим часом мають набрати близько 3000 суддів, або ж майже половину всього суддівського корпусу в Україні, що визначить як виглядатиме правосуддя України наступні років 30.

Рік тому Верховна Рада ухвалила закон про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів з пропозиціями президента. Водночас при ухваленні закону в цілому, депутати дослухалися до рекомендацій Венеціанської комісії та проголосували за правку №453. Згідно з нею, перший склад конкурсної комісії з набору ВККС починає свою роботу лише за умови призначення в неї чотирьох членів. З них двоє мають бути запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.

У свою чергу до Вищої ради правосуддя, більшість членів якої склали із себе повноваження 22 лютого, для відновлення роботи потрібно обрати ще щонайменше 9, а загалом 16 членів.

Як просувається судова реформа у ситуації війни? Які люди претендують на ключові ролі у системі? Як триває процес формування нового складу Вищої ради правосуддя — ключового для судової системи органу? Про це читайте в тексті Михайла Жернакова та Саміри Аббасової «Судова реформа. З якими ризиками йде процес формування ВРП».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі