"Мирний план" Китаю та Бразилії навряд чи втілиться у життя після перемоги Трампа — посол Мельник

Поділитися
© EPA-EFE/ALLISON ROBBERT
За словами дипломата, протягом наступних вісьмох тижнів Київ має зосередити усю свою дипломатію навколо Мар-а-Лаго.

Мирна ініціатива Китаю та Бразилії навряд чи матиме практичне втілення через повернення Дональда Трампа до Білого дому. Для нього тема російсько-української війни є однією із небагатьох, якими він опікується та хоче швидко вирішити, заявив посол України в Бразилії Андрій Мельник в інтервʼю "Радіо Свобода".

"Ми повинні ці слова сприймати серйозно. І тому зараз шукати якихось посередників там чи згадувати тих, на кого ми сподівалися раніше, і тих, хто зіграли певну роль… то я не бачу нікого, крім нового президента Сполучених Штатів, який зможе дійсно кардинально змінити ситуацію", — заявив дипломат.

На його думку, обраний президент США навряд чи "захоче ділити ці лаври миротворця" з кимось ще, тим паче з Китаєм чи Бразилією. Мельник вважає, що Київ має зосередити усі свої зусилля навколо наступних вісьмох тижнів, до інавгурації Трампа 20 січня.

За словами дипломата, українська дипломатія має працювати не лише у Вашингтоні, а насамперед у Мар-а-Лаго, у Флориді, де розташований маєток Трампа. Мельник підкреслив, що Київ повинен там "пропрацювати кілька сценаріїв, як це може бути". Найгіршим, на його думку, буде те, що рішення Україні навʼяжуть "через нашу голову".

"Повірте мені, моєму відчуттю: ці наступні вісім тижнів будуть найбільш відповідальними і складними в історії України після 1991 року. Тобто зараз треба вирішувати. Коли прийде день інавгурації, боюся, до того часу вже буде рішення ухвалене і тоді нам буде складніше", — заявив Мельник.

Нагадаємо, у травні представники Китаю та Бразилії погодили власний "мирний план" врегулювання російсько-української війни. І хоча він складається з шести пунктів, а не дванадцяти, все одно багато в чому нагадує переформульовану китайську пропозицію, представлену у лютому 2023 року. Загалом цей план – вже традиційний заклик до деескалації та утримання від "роздмухування вогню" з акцентом на важливості проведення переговорів. Цю ініціативу розкритикував український президент Володимир Зеленський. 

Чому китайсько-бразильський мирний план, упакований в гарні слова, становить загрозу для України, розповідав Володимир Кравченко у статті "Мирний план друзів Путіна викликав страх у російських Z-патріотів. Не влаштує він і Україну".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі