МЗС України засудило візит французьких європарламентарів до анексованого Криму

Поділитися
МЗС України засудило візит французьких європарламентарів до анексованого Криму © МЗC України / Facebook
У міністерстві нагадали, що голосування за «перезавантаження» Путіна на окупованому півострові є юридично нікчемним та не матиме правових наслідків.

Українські дипломати висловлюють протест з приводу візиту депутатів Європарламенту, члена комітету у закордонних справах, президента Асоціації «Франко-російський діалог» Тьєррі Маріані та окремих громадян Німеччини, Болгарії і Швеції до анексованого Криму.

«Цей візит здійснюється з порушенням українського законодавства щодо доступу до тимчасово окупованої території та не має офіційного статусу»,  - йдеться у коментарі на сторінці МЗС України.

У міністерстві також засудили участь депутатів у спостереженні за незаконним голосуванням за поправки до Конституції РФ, організованому окупантами на півострові.

«Результати «голосування» на території тимчасово окупованої АР Крим і м. Севастополь є юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством», - додали у відомстві.

Будь-які так звані вибори, референдуми чи голосування, які проводяться РФ на тимчасово окупованій території, є грубим порушенням принципів міжнародного права. Зокрема Статуту ООН, Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 2014-2019 років.

А усі причетні до їх організації, проведення та спостереження нестимуть відповідальність згідно із законодавством України.

«Україна закликає міжнародне співтовариство посилювати тиск на державу-агресора, у т.ч. запровадити персональні санкції проти організаторів незаконного голосування на території тимчасово окупованої АР Крим і м. Севастополь», - наголошується у коментарі.

У 2016 році французькі прихильники анексії Криму на чолі з Маріані приїжджали на окуповані території, щоб обговорити з місцевою владою питання національних меншин. Водночас лідер делегації заявляв, що «приєднання» Криму до Росії – «остаточна подія підкріплена референдумом і відповідає історичній реальності».

Офіційний Париж з несхваленням поставився до такого рішення французьких депутатів. У МЗС Франції розцінили поїздку як порушення міжнародного права.

Нагадаємо, 1 липня в Росії проходить голосування за зміни до Конституції. Ними, зокрема, передбачено «обнулення» президентських строків Володимира Путіна, що дозволить йому залишатися при владі до 2036 року.

Україна вже звернулася до міжнародних партнерів, щоб ті засудили голосування на території Криму або ОРДЛО. Заступник міністра закордонних справ Василь Боднар заявив, що організація голосування за внесення змін до Конституції РФ на території окупованого Криму матиме для Росії правові та політичні наслідки.

Крім цього, Боднар сподівається, що українці, які живуть на цих територіях, свідомо не братимуть участі в голосуванні.

«Перезавантаження» Путіна та обнуління його термінів на референдумі – насправді найпростіша частина спецоперації. Перезавантажити російську еліту як «колективного Путіна» набагато складніше. Ще складніше перезавантажити іншого «колективного Путіна» – більшість російського суспільства, яке підтримує автократію, «побєдобєсіє» та агресивну зовнішню політику. З чим прийшла Росія до сьогоднішнього апофеозу референдуму, що буде відбуватися з нею після нього, та як усе це впливатиме на Україну, читайте у статті Павла Клімкіна і Володимира Іванова «Росія: що далі?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі