Україна добиватиметься деокупації Криму, а не виплати Росією репарацій (компенсації збитку, заподіяного анексією українського півострова - ред.), акцентував в інтерв'ю «Крим.Реаліі» міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Відповідаючи на запитання, чому Україна не звертається до міжнародних судів з вимогою про відшкодування, якщо факт порушення Росією міжнародного права визнаний ООН, Кулеба, пояснив: таке звернення фактично легітимізує окупацію Криму і зашкодить стратегії України, яка наполягає, що вона є незаконною.
«А ви хочете, щоб ми визнали незаконну окупацію, попросили собі компенсацію за це? Або як? Типу - заплатите гроші і все буде нормально? Ні! Стратегія зовсім інша. Ми так і говоримо, що відбувається тимчасова незаконна окупація. Підкреслюючи, що це тимчасове явище, воно незаконне і що це окупація за міжнародним правом. Це стартова позиція, з якою ми працюємо над тим, щоб у підсумку ця окупація припинилася », - пояснив він.
Кулеба нагадав, що деякі українські компаній судяться з РФ, вимагаючи компенсацію за втрачені кримські активи.
«Безумовно, компанії мають право судитися. Для нас дуже важливо, щоб в судових процесах жодним чином не визнавалася юрисдикція Російської Федерації у широкому статусі, ніж у статусі держави-окупанта », - додав міністр.
Своє ключове завдання в якості очільника зовнішньополітичного відомства країни Кулеба бачить в тому, щоб «тримати ось цю рамку - тимчасова незаконна окупація».
Нагадаємо, 29 червня Європейський Союз продовжив санкції проти Росії, запроваджені в 2014 році за дестабілізацію ситуації в Україні. Обмежувальні заходи спрямовані на фінансовий, енергетичний і оборонний сектори держави-агресора, а також на сферу товарів подвійного призначення.
«Можна довго обговорювати, чи достатніми і вчасними були накладені на Росію санкції. Ми особисто вважаємо, що вони були недостатніми за змістом і запізнілими в часі. Проте критично важливо, що Захід із нами не припустився помилки, яку зробив після Грузинської війни, й не почав швидке «вирівнювання та відновлення» відносин із РФ», - пише в своїй статті для ZN.UA ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Докладніше про те, що чекає на РФ після реінкарнації путінізму на референдумі щодо поправок до Конституції, і до чого слід готуватися Україні, читайте в матеріалі Павла Клімкіна та Володимира Іванова « Росія: що далі? ».