МЗС України: Словаччина візьме участь в саміті Кримської платформи

Поділитися
МЗС України: Словаччина візьме участь в саміті Кримської платформи © МЗС України
Джапарова розповіла словацьким колегам про ситуацію з правами людини в окупованому Росією Криму.

В ході шостого українсько-словацького експертного форуму заступник голови Міністерства закордонних справ України Еміне Джапарова представила словацьким колегам цілі та механізми роботи Кримської платформи, повідомляє прес-служба МЗС.

"Розповідаючи про ситуацію в тимчасово окупованому Криму, Еміне Джапарова привернула увагу до погіршення ситуації з правами людини і триваючої мілітаризації півострову з боку російської окупаційної адміністрації, що ставить під загрозу безпеку Чорноморсько-Азовського регіону", - йдеться в повідомленні.

Джапарова зазначила, що з початку окупації півострова понад 28 тисяч українських громадян незаконно призвали до лав російської армії, а за ухилення від строкової служби окупаційна влада відкрили більше 160 кримінальних справ.

Заступник міністра також привернула увагу учасників дискусії до примусового зміни демографічного складу населення, нагадала про інші злочини російської окупаційної адміністрації на півострові: придушення релігійних свобод і свободи слова, утиски нацменшин, політично мотивовані переслідування, насильницькі зникнення, мілітаризацію навчання і незаконної приватизації української державної власності в Криму.

Заступник голови МЗС представила словацьким колегам цілі та механізми роботи Кримської платформи, розповіла про підготовку до проведення її інавгураційного саміту в Києві 23 серпня 2021, а також висловила подяку словацькій стороні за готовність прийняти в ньому участь.

Нагадаємо, у вересні президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупації Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на окупованому півострові.

Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.

Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли Великобританії, США, Туреччини та інших країн.

Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи є також протидія загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі