В Офісі президента назвали дату проведення «Кримської платформи»

Поділитися
В Офісі президента назвали дату проведення «Кримської платформи»
Участь у саміті візьмуть представники іноземних держав, Росія також отримає запрошення.

Саміт ініційованою Україною «Кримської платформи» відбудеться 23 серпня 2021 року, заявив заступник голови  Офісу президента України Ігор Жовква в інтерв’ю «ТСН». Дату обрано таким чином, щоб вона була максимально наближеною до 30-річчя Незалежності України.

За задумом української сторони, платформа має стати новим майданчиком для обговорення шляхів деокупації Криму на міжнародному рівні. У заходів візьмуть участь представники іноземних держав, запрошення взяти участь отримає й країна-окупант – Росія.

«Вже чітко визначено дату проведення Кримського саміту – 23 серпня 2021 року. Офіс Президента працює разом з МЗС для підготовки відповідних запрошень світовим лідерам, відповідної концепції, програми саміту, організаційних моментів», - сказав Ігор Жовква.

Заступник голови ОП наголосив, що на саміті «Кримської платформи» необхідно ухвалити конкретні рішення щодо деокупації українського півострова.

«Ми не проводимо саміт заради саміту. Нам не потрібно провести саміт і знову забути цю тему. Тому після саміту має з’явитися, очевидно, декларація, а що ще більш важливо – скоординований міжнародний інструментарій для деокупації Криму та захисту прав українців у Криму», - додав Ігор Жовква.

Він розповів, що президент Володимир Зеленський під час телефонних розмов з лідерами іноземних держав запрошує їх до участі у саміті: «Сподіваємося на широку міжнародну присутність у ці два дні», – сказав заступник голови ОП.

Нагадаємо, у вересні президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму, а також підтримати оновлену резолюцію щодо ситуації з правами людини на анексованому півострові.

Кримська платформа працюватиме на кількох рівнях. Перший – найвищий політичний рівень, до якого приєднаються голови іноземних держав та урядів. Другий – рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій – міжпарламентський рівень. І четвертий – рівень неурядових експертів.

Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли Великої Британії, США, Туреччини та інших країн.

Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидія загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі