На думку кремлівських стратегів, послідовне надання регіонам більшої фінансової незалежності, автономії у сфері культурної і мовної політики, адміністративної самостійності має стати лише трампліном до наступної федералізації. Інформаційні зусилля Москви, помножені на дедалі очевиднішу безпорадність Києва в сфері регіональної політики, на думку керівництва країни-агресора, мають не тільки прискорити процес, але й перевести його в потрібне русло. Москва хоче отримати контроль над роздробленою країною, остаточно перетворивши Київ з центру прийняття рішень на декоративну столицю декоративної держави.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Володимир Кравченко та Сергій Рахманін. На їхню думку, Кремлю не вдалося домогтися "особливого статусу" для окупованого Донбасу, нині він взяв курс на "особливий статус" для кожного регіону.
"Настрої населення, зафіксовані під час проведеного нами дослідження, переконують, що навіть на Заході країни, своєрідному форпості "соборності", не бачать в децентралізації особливої загрози й дедалі частіше вважають федералізацію благом. Володарювати, розділяючи - старий прийом, і Москва може ним скористатися, якщо Київ втратить контроль над процесом розукрупнення держави, - зазначають оглядачі. - Децентралізацію можна порівняти з ножем - ним можна нарізати хліб, а можна зарізати. Не можна допустити потрапляння цього двогострого інструмента в чужі руки".
Детальніше про соціологічне дослідження DT.UA на заході України читайте у матеріалі Володимира Кравченка і Сергія Рахманіна "Геть від Києва!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".