МКС вивчив ситуацію в Донбасі та Криму. Є підстави почати розслідування воєнних злочинів

Доповнено
Поділитися
МКС вивчив ситуацію в Донбасі та Криму. Є підстави почати розслідування воєнних злочинів © sprotyv.info
Україна розраховує на розслідування та притягнення до відповідальності Міжнародним кримінальним судом воєнних злочинців та їх посібників

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (ОП МКС) вирішив завершити попереднє вивчення подій в Україні, пов’язаних з міжнародним збройним конфліктом в Донбасі та в Криму, повідомила прокурорка МКС Фату Бенсуда під час зустрічі з заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим в Гаазі.

Тепер Судова палата ОП МКС має прийняти рішення про відкриття повноцінного розслідування фактів вчинення воєнних злочинів та злочинів проти людяності в умовах збройного конфлікту.

«Мова йде, зокрема, про вбивства, насильницькі зникнення, катування, переслідування українців за політичними та релігійними переконаннями, примусову депортацію населення Криму на материкову частину України та колонізацію півострова», - розказали в Офісі генерального прокурора України.

Зазначимо, що всі ці серйозні порушення норм міжнародного гуманітарного та кримінального права аналізувались МКС протягом останніх п’яти років.

«Я високо ціную ту співпрацю, що налагоджена між Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду та Офісом генерального прокурора. І я сподіваюсь, що ефективна взаємодія продовжиться і надалі», - зазначила Фату Бенсуда.

Мамедов підтвердив готовність України продовжувати двосторонню співпрацю та назвав рішення ОП МКС надзвичайно важливим. Це наступний крок для забезпечення правосуддя та притягнення до відповідальності винних у вчиненні найтяжчих злочинів, відомих людству, на території Криму та Донбасу. Мамедов запевнив, що підрозділи ОГПУ спроможні забезпечити притягнення до відповідальності осіб, що підозрюються у вчиненні воєнних злочинів, на підконтрольній Україні території.

«Завершення  попереднього вивчення ситуації є важливим кроком та гарантією правосуддя, в тому числі над вищим політичним та військовим керівництвом країни-окупанта. Приємно відзначити, що й докази, зібрані національними правоохоронними органами та прокуратурою спільно з українськими та міжнародними неурядовими організаціями, стали достатньою підставою та переконливими аргументами для найвищої міжнародної інстанції у сфері кримінальної юстиції. Тож, віра в міжнародне право і надалі надихатиме українців. Ніхто не має уникнути покарання. Висловлюю вдячність за надану підтримку Міністерству закордонних справ України, насамперед посольству України в Королівстві Нідерланди»,- зазначив Мамедов.

Своєю чергою міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що “міжнародне правосуддя не швидке, але невідворотне”. 

“У 2015 Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду у Гаазі щодо воєнних злочинів і злочинів проти людяності на сході України та в Криму. Прокурори вивчили документи та сьогодні оголосили історичне рішення: є всі підстави для початку офіційного розслідування… Настане день, коли російські злочинці обов’язково постануть перед судом”, - твітнув міністр у п’ятницю ввечері.

Як застосовуватиметься принцип невідворотності покарання до російських найманців та інших військових? Чи будуть покарані українські громадяни, які отримали російський паспорт на окупованих територіях? Де можуть судити вище керівництво Росії за воєнні злочини і злочини проти людяності? Про це читайте в другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора України Гюндузом Мамедовим. Першу частину інтерв'ю ви можете прочитати тут.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі