Мамедов зустрівся з прокурором Міжнародного кримінального суду

Поділитися
Мамедов зустрівся з прокурором Міжнародного кримінального суду Фото: Офіс генерального прокурора України
Цього року Україна направила три інформаційних повідомлення щодо порушень міжнародного гуманітарного права в Криму

Заступник генеральної прокурорки України Гюндуз Мамедов зустрівся у Гаазі з прокуроркою Міжнародного кримінального суду Фату Бенсудою. Зустріч відбулась напередодні засідання 19-ї сесії Асамблеї держав-учасниць Римського статуту та оприлюднення звіту за 2020 рік щодо попереднього вивчення подій в Україні. 

В ОГПУ кажуть, що прокурорами Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту здійснюється процесуальне керівництво у понад 200 резонансних кримінальних провадженнях.

“В структурі Луганської та Донецької обласних прокуратур створені та функціонують спеціалізовані управління, які фіксують кожен факт порушень міжнародного гуманітарного та кримінального права Російською Федерацією та підконтрольними їй окупаційними адміністраціями та незаконними збройними формуваннями: від обстрілів цивільної інфраструктури до вбивств та катувань. Створення спеціалізованих підрозділів ініційовано і в структурі слідчих органів для ефективного та оперативного розслідування”, - розказали в Офісі генпрокурора.

Також проведений аудит всіх кримінальних проваджень, що стосуються збройної агресії Росії проти України, систематизовані воєнні злочини та злочини проти людяності для внесення їх у відповідний реєстр, на фінальному етапі перебуває розробка єдиної методики розслідування такої категорії проваджень, на регіональному рівні запущені реєстри постраждалих осіб для подальшого відшкодування збитків. Загалом протягом збройного конфлікту зафіксовано понад 20 тисяч кримінальних правопорушень, що розслідуються у більш ніж 5 тисяч проваджень.

«Майже 7 років збройної агресії довели, що виключно зусиль на національному рівні недостатньо, адже у слідчих органів та прокуратури відсутній доступ до окупованих територій, а отже, й унеможливлене проведення слідчих дій, допитів жертв та свідків злочинів «по гарячих слідах». А оскільки РФ проводить насильницьку паспортизацію та незаконне переміщення цивільних, то правоохоронні органи можуть втратити цінних свідків. Крім того, воєнні злочинці переховуються від правосуддя на окупованих територіях Криму та Донбасу або в РФ, а країна-окупант, відповідно, повністю ігнорує всі наші запити щодо правової допомоги для притягнення до відповідальності за вчинення злочинів», - сказав Мамедов, зазначивши, що з Офісом прокурора МКС налагоджена ефективна співпраця. 

Протягом цього року було направлено 3 інформаційних повідомлення щодо порушень Міжнародного гуманітарного права в окупованому Росією Криму, які стосуються незаконної депортації кримчан з території півострова, знищення та експропріації майна та мілітаризації дітей.

Зазначимо, що Україна протягом 20 років після підписання так і не ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, хоча набрала чинності поправка до статті 124 Конституції, яка дозволяла це зробити, наголошувалося нещодавно у звіті про права людини в Україні, який підготувала правозахисна організація Amnesty International

На думку експертів, основні злочини проти України, в яких підозрюються керівництво РФ та його поплічники, - агресія і тероризм - не можуть бути розслідувані Міжнародним кримінальним судом (Гаазьким трибуналом). Зміст поняття "агресія" з'явилося в Статуті МКС лише в липні 2018 р., а згідно з його нормами, можуть бути розслідувані тільки акти агресії, вчинені після цієї дати. На злочини, пов'язані з тероризмом, повноваження Суду не поширюються в принципі, оскільки такого поняття в Статуті просто немає.

Докладніше про необхідність ратифікації Римського статуту читайте у статті Надії Волкової "Навіщо Україні Римський статут і Міжнародний кримінальний суд" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі