Чотири міжнародні організації вимагають від української влади переглянути і поновити розслідування щодо замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.Чотири міжнародні організації вимагають від української влади переглянути і поновити розслідування щодо замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.Також вони вимагають гарантувати залучення до суду замовників цього злочину, порушити кримінальну справу проти вищих чиновників, які перешкоджали слідству, і зробити неможливим переслідування і насильство проти журналістів в Україні.
Відповідне звернення підписали Міжнародна федерація журналістів (IFJ), британський Союз журналістів (NUJ), Фонд Гонгадзе та Інститут масової інформації (ІМІ).
Ці організації непокоїть те, що справжні замовники вбивства Гонгадзе можуть уникнути відповідальності, і на десяту річницю з дня загибелі журналіста знову закликають владу «провести серйозне розслідування щодо тих, хто замовив його вбивство».
«Нас серйозно турбує інформація про те, що головним замовником вбивства Гонгадзе може бути названий покійний генерал Юрій Кравченко. Це занепокоєння, у першу чергу, пов'язано з тим, що слідство не пояснює мотиви, з яких Кравченко міг віддати наказ про вбивство», - йдеться у зверненні.
«З огляду на умисне затягування розслідування і серйозні помилки слідства, це виглядає як спроба приховати справжніх замовників вбивства і свідоме перенесення провини на покійного Кравченка, щоб реальні замовники уникли покарання», - заявляють організації.
Вони закликають українську громадськість і міжнародне співтовариство далі вимагати розслідування у цій справі, щоб отримати відповіді про справжні мотиви замовників.
«Широко відомий той факт, що колишній президент Леонід Кучма, нинішній спікер парламенту Володимир Литвин та інші відомі люди обговорювали, як розібратися з Гонгадзе, а через кілька днів він загинув. Але десять років по тому ні один з учасників тих розмов, ні один із замовників вбивства не притягнутий до суду», - заявляють організації.
Вони також відзначають, що «в Україну повернулася практика погроз, переслідувань і залякування журналістів з боку чиновників і політиків», тому що "ризик бути покараним за переслідування журналістів залишається мінімальним".
У зв'язку з цим згадується зникнення харківського редактора Василя Кліментьєва.
Тому керівники International Federation of Journalists, National Union of Journalists for UK and Ireland, Фонду Гонгадзе та ІМІ закликають владу України: переглянути і поновити розслідування щодо замовників вбивства, гарантувати, що вони будуть притягнуті до суду; порушити кримінальну справу проти вищих чиновників, які перешкоджали слідству.
Як відомо, журналіст Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. Як встановило слідство, у той день він сів в автомобіль Hyundai Sonata, у якому знаходилися начальник департаменту зовнішнього спостереження головного управління карного розшуку МВС Олексій Пукач і його підлеглі Валерій Костенко, Олександр Попович і Микола Протасов.
У березні 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України — Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років.
14 вересня Генпрокуратура заявила, що завершує досудове слідство у справі про вбивство Гонгадзе. Правоохоронці заявили, що Пукач отримав наказ убити журналіста від тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. У той же час, як повідомили у ГПУ, справу щодо замовників вбивства Гонгадзе закрито у зв'язку зі смертю обвинуваченого.
Слідство Генеральної прокуратури України встановило, що екс-генерал МВС Олексій Пукач отримав наказ убити журналіста Георгія Гонгадзе від тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК