Протягом останніх п'яти років мер Івано-Франківська Руслан Марцінків ділив владу в міській раді з партією "Батьківщина". Остання вже підтримала кандидатуру Марцінківа, який знову буде балотуватися в мери під час місцевих виборів 25 жовтня. Дублем тут точно буде облрада, де «Свобода» з «Батьківщиною» контролюють більшість. Так, 541 осередок партії Юлії Тимошенко, розкиданий по області, робить її привабливою, а франшизу - дорогою. При цьому у "Свободи", всього 46 осередків в області.
Водночас у "Європейської солідарності" немає кандидата, який був би рівнозначним Марцінківу. Хоча партія завжди домовлялася з бенефіціарами міського голови Івано-Франківська. До того ж після того, як Петро Порошенко залишив посаду президента країни, вплив його політсили в регіоні ослаб. Та й фракція БПП в обласній раді вже рік як розкололася. Колишній глава Івано-Франківської ОДА, він же й лідер фракції Олег Гончаренко, очолив нову партію "Платформа громад". Остання є новою іграшкою Юрія Косюка. При цьому з посади голови фракції БПП в Івано-Франківській облраді Гончаренко пішов з дуже низьким рейтингом.
Так, "Європейська солідарність" зробила ставку на Петра Шкутяка, підтримка якого становить лише 2%. Шкутяк є главою фракції партії БПП "Солідарність" у міській раді Івано-Франківська, сина ексмера міста, заодно очолює і "фракцію" забудовників в міській раді. Схоже, що саме з ним і вів успішні переговори останні п'ять років заступник мера Олексій Кайда.
Крім того, стати главою Івано-Франківська довго намагався Олександр Шевченко - місцевий бізнесмен, близький до олігарха Ігоря Коломойського. На виборах в 2015 році він пролетів. Те ж саме, схоже трапиться з ним і в цей раз. І навіть той факт, що Шевченко заасфальтував європейським полотном всю область і дістався до міста, йому не допоможе. Місцеві жителі досі пам'ятають скандал, пов'язаний із заробітками його фірм на будівництві доріг. При цьому Шевченко в списку кандидатів немає. Зійшов з дистанції, кинувши на підмогу Марцінківа свої 8% рейтингу.
Ще однією конкуренткою Марцінківа є заступниця голови Івано-Франківської міської організації Української Галицької партії, волонтерка, блогерка і журналістка Наталія Сербин, рівень підтримки якої становить 3%.
Ще у двох кандидатів на посаду мера Тараса Виноградника і Юрія Соловея - по 1% підтримки у кожного.
А ось президентська партія "Слуга народу" поставила на Олександра Богачова - главу івано-франківського виборчого штабу тієї ж партії, юриста і підприємця, у якого підтримка виборців дорівнює 0%.
До того ж, за даними опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI), який проводила компанія Info Sapiens, серед партій в Івано-Франківську найбільше підтримують "Свободу", за яку готові проголосувати на місцевих виборах 36% виборців, які вже визначилися з вибором.
На другому місці з 21% підтримки "Європейська солідарність". Рівень партії "Слуга народу" в Івано-Франківську лише 9%. При цьому за "Батьківщину" і "Українську Галицьку партію" готові проголосувати по 5% місцевих виборців, а за "Голос" і "За майбутнє" - по 4%.
При цьому "Опозиційну платформу - За життя" підтримують 2% виборців. Ще у восьми партій по 1% підтримки.
Опитування проведене соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI). Дані збиралися в місті Івано-Франківськ 18-21 вересня 2020 року методом телефонного інтерв'ю (CATI). Розмір вибірки становить n = 600 постійних жителів міста віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною. Статистична похибка не перевищує 4%.
* Це дослідження стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, висловлені в цьому документі, належать авторам і не обов'язково відображають погляди USAID або уряду Сполучених Штатів Америки.
Повну версію матеріалу в форматі лонгріда, можна подивитися тут.
Матеріал «Країна по поличках. ІВАНО-ФРАНКІВСЬК» публікується в рамках нового проекту ZN.UA «Країна по поличках», присвяченого місцевим виборам в Україні. Весь проект доступний українською і російською мовами.